Sisukord
Arvamus
Postimees
05.10.2019
Eesti Mis juhtus Utoopia külas tegelikult? Aasta lõpus sünnitajad on endiselt hädas (14) Majandus Swedbank ja Eesti on nagu yin ja yang (3) Välisinvestorid müüvad meie aktsiaid (2) Välismaa Trump kasutas diplomaate Zelenskõi mõjutamiseks (1) Albaania ootab ELilt abi demokraatia ehitamisel Arvamus Juhtkiri: üheksa korda mõõda… (3) Bretty Sarapuu: Eesti klantspildi taga mädaneb (38) Väljateenitud hõbemedal Kahe tera vahel (2) Rahumeelne riigipea Swedbanki kodukoristaja (1) Sport PM Dohas. Julge, põnev ja keeruline teekond maailma tippu Taavi Libe kolumn: kergejõustik vaagub õõnsate vilede ja tulede varjus hinge (1) PM Walesis. Rallisõitjad pole WRC muudatustega rahul Kliima Kliima kõrval on meil käsil veel kolm kriisi (6) Merendus Eestlased magasid elektripaatide turu võidujooksu stardi maha AK Bruce Springsteen – poproki esiprole Andres Herkel: Mahatma Gandhi, võimalik ainult Indias (1) Tallinn 800: massimeedia keskaja moodi EKI keelekool: miks kannavad naised läbivalt vaid pükse? Suurest kunstist ja spermaloikudest Milleks Achilleusele see kand? Sõitis nelja hiirega kuningalossi ette Nädala plaat: kantrimehe ootamatu kitarri-süntpop- postapokalüpsis Mesikäpa juhtkiri: Albaania tippkohtumine nihutas maailma jõujooni Mesikäpp. Mimmu blogi: mida naised mehelt voodis ootavad Mesikäpp. Jõulud tulevad – tee mehaaniline part! Arter Andres Tarand: seda ma küll ei mäleta, et suurriikidel oleks eesotsas olnud sellised lollpead (105) Ikka see eestlaseks olemise asi (5) Kõigi maade vanamehed, ühinege! Eestlanna viis maailma metropolides kokku kalli kunsti ja kuulsad kompaniid Alasti rahvas, tasuta baarid ja totaalne vabadus (13) Kirgi küttev kunstiriitus (1) Kulgemise valu ja võlu Tordimoele meeldib mini Sõbranna eksperiment: kas romantismiajastu naine jääb tänapäeva Tallinnas hätta? 100 kilovatti õnne. Mootorratas, mis tekitab sõltuvust. Hooaja viimane sõiduproov Meid ähvardavad kosmosepommid (3) Meelelahutus Koomiks

Kahe tera vahel

1 min lugemist
Energeetikavoliniku kandidaat Kadri Simson Euroopa Parlamendi kuulamisel ITRE komisjonis. FOTO: Euroopa Parlament

«Kelle poolel te olete?» Just nii päris Kadri Simsonilt tema kutseeksamil Euroopa Komisjoni energeetikavoliniku kohale Hispaania eurosaadik Sira Rego, ja jätkas küsimust sama raevukalt: «Suurte hargmaiste ettevõtete poolel, nagu Vattenfall ja teised, või tahate toetada neid, kes ihkavad hoida planeeti tulevastele põlvedele?»

Sellega sõnastas ta energeetikaportfelli suurima vastuolu: Simsonil tuleb korraga tagada energiajulgeolek ja taskukohane hind tarbijatele, aga ka vähendada järsult energiatootmise saastet.

Nii oli sellest vähe tolku, et Simson oli kodutöö korralikult ära teinud nagu tubli viieline õpilane – tema ebakindlus peegeldas, kui keeruline näib tallegi korraga vastukäivaid eesmärke teenida. Vähemalt on eksam nüüd tehtud, mis siis, et napilt rahuldavale hindele. Tegelik enesetõestus seisab Simsonil aga alles ees ja pole mõtet eeldada, et küsimus, kelle poolel ta on, enam valjult ja vihaselt ei kõla.

Seotud lood
04.10.2019 07.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto