Sisukord
Arvamus
Tänane leht
05.10.2019
Eesti Mis juhtus Utoopia külas tegelikult? Aasta lõpus sünnitajad on endiselt hädas (14) Majandus Swedbank ja Eesti on nagu yin ja yang (3) Välisinvestorid müüvad meie aktsiaid (2) Välismaa Trump kasutas diplomaate Zelenskõi mõjutamiseks (1) Albaania ootab ELilt abi demokraatia ehitamisel Arvamus Juhtkiri: üheksa korda mõõda… (3) Bretty Sarapuu: Eesti klantspildi taga mädaneb (36) Väljateenitud hõbemedal Kahe tera vahel (2) Rahumeelne riigipea Swedbanki kodukoristaja (1) Sport PM Dohas. Julge, põnev ja keeruline teekond maailma tippu Taavi Libe kolumn: kergejõustik vaagub õõnsate vilede ja tulede varjus hinge (1) PM Walesis. Rallisõitjad pole WRC muudatustega rahul Kliima Kliima kõrval on meil käsil veel kolm kriisi (6) Merendus Eestlased magasid elektripaatide turu võidujooksu stardi maha AK Bruce Springsteen – poproki esiprole Andres Herkel: Mahatma Gandhi, võimalik ainult Indias (1) Tallinn 800: massimeedia keskaja moodi EKI keelekool: miks kannavad naised läbivalt vaid pükse? Suurest kunstist ja spermaloikudest Milleks Achilleusele see kand? Vikerkaar loeb. Georges Frédéric Parrot – meie oma Voltaire Sõitis nelja hiirega kuningalossi ette Nädala plaat: kantrimehe ootamatu kitarri-süntpop- postapokalüpsis Mesikäpa juhtkiri: Albaania tippkohtumine nihutas maailma jõujooni Mesikäpp. Mimmu blogi: mida naised mehelt voodis ootavad Mesikäpp. Jõulud tulevad – tee mehaaniline part! Ajaloo varasalvest: naljakaid vilju Aja auk: tantsumuusika sünd MTV vaimust Arter Andres Tarand: seda ma küll ei mäleta, et suurriikidel oleks eesotsas olnud sellised lollpead (102) Ikka see eestlaseks olemise asi (5) Kõigi maade vanamehed, ühinege! Eestlanna viis maailma metropolides kokku kalli kunsti ja kuulsad kompaniid Alasti rahvas, tasuta baarid ja totaalne vabadus (13) Kirgi küttev kunstiriitus (1) Kulgemise valu ja võlu Tordimoele meeldib mini Sõbranna eksperiment: kas romantismiajastu naine jääb tänapäeva Tallinnas hätta? 100 kilovatti õnne. Mootorratas, mis tekitab sõltuvust. Hooaja viimane sõiduproov Meid ähvardavad kosmosepommid (3) Mis imelik hais!? Need on ju kümme aastat pesemata teksad! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Swedbanki kodukoristaja

1 min lugemist
Swedbanki nõukogu esimehe Göran Perssoni pressikonverents 4. oktoobril 2019 FOTO: Eero Vabamaegi/Postimees

Rootsi ekspeaminister Göran Persson ütles juunis, kui ta valiti Swedbanki aktsionäride erakorralisel koosolekul panga nõukogu esimeheks: «Me hakkame maja puhtaks rookima. Töö algab nüüd.»

Swedbanki Eesti maja koristamine algas aga juba päev enne Perssoni ametisse astumist, kui peatati panga juhatuse esimehe Robert Kiti ja veel kahe tippjuhi volitused, millest nüüd, mil ametisse asus grupi uus tegevjuht Jens Henriksson, said vallandamised.

Alates veebruarist, kui selgus, et ka Swedbankist on läbi käinud massiivsel hulgal kahtlast raha, on panka automaatselt seostatud rahapesuga. Persson kutsuti nõukogu esimeheks eelkõige panga mainet parandama.

Neljapäeval-reedel koos Henrikssoniga Eestit väisanud ekspoliitik kinnitas eile, et siinsete vallandamised olid tehtud faktidele tuginedes, aga toonitas, et oli vaja ka anda signaali väljapoole. Tuleb möönda, et signaal on olnud tugev.

Seotud lood
04.10.2019 07.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto