Sisukord
Eesti
Postimees
25.02.2020
Siim Kallas näeb üha enam vajadust Eesti lobiregistri järele (4) Eesti Tallinn taastab Loodearmee kalmistu kabeli Pärnus ja Haapsalus jäi kriisist meeter puudu Pidupäev koidust ehani Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind Majandus Sajandi suurkuju võimas jalajälg Kinnisvaraäris läks «vanade sõprade» vahel jälle naginaks Läti viinaralli elab, kuid «pidu» on kõvasti lahjem Välismaa Itaalia viirusekolle teeb ülejäänud Euroopa murelikuks KOHALIK VAADE ⟩ Transnistria armee kohtleb nekruteid jõhkralt FOTOD ⟩ Trumpi tervitati Indias palvete ja raevuga Arvamus Juhtkiri: poliitiline riiginaine (1) Toomas Toomsalu: isevoolav särtsusõit Kersti Kaljulaid: millega sa tegeled, armas riigikogu? (4) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Annika Laats: Vargamäe Andrest töö õnnelikuks ei teinud (2) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Vahur Kersna: president kui vanem õde (5) Meie Eesti Erkki Koort: kas majandus vs julgeolek? Erkki Koort: Eesti ambitsioonid ÜRO Julgeolekunõukogus Hiina draakon ja 5G-võrk Erkki Koort: tellimus majandusluureks Kultuur Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind «Kui pole kujutlusvõimet, siis ei sünni midagi uut» Sport Kriisa debüüt kinnistas uue põlvkonna tulekut Baltalt hooaja avastart, tõkkesprinterid jõudsid rekorditele lähedale Tervis Viljatus puudutab iga viiendat Eesti peret Tartu Kuus silmapaistvat tartlast pälvisid tunnustuse Käsmu kriidist lühtri turgutavad üles Tartu restauraatorid Remondi tõttu muutuvad rongide sõiduplaanid Taskusse tuleb veel üks sissepääs Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Tallinn soovib üleriigilist viinamüügikärbet

3 min lugemist
  • Praegused seadused on kõrtside poole kaldu
  • Riik võiks kehtestada ühtse lahtiolekuaja
  • Kohalikul omavalitsusel oleks õigus teha erandeid
Abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul on Telliskivi loomelinnak hea näide kohast, mis võib piingust erandkorras pääseda, sest seal ei ole naabreid, keda hiline lärm häiriks. FOTO: Joakim Klementi/Eesti Meedia/scanpix Baltics

Tallinn leiab, et riik võiks kehtestada seaduse, mis sunniks kõrtsid öösel kell kaks uksi sulgema, kuid annaks kohalikule omavalitsusele õiguse erandeid teha.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kuna nii Tallinnas kui ka Toompeal on võimul Keskerakond, siis võib see neil ka õnnestuda. Abilinnapea Kalle Klandorf tutvustas Postimehele linnavõimu plaani lähemalt. «Linnavalitsus juba arutas alkoholimüügi piirangute määruse projekti, aga me panime selle esialgu seisma sellepärast, et tahame laiemat arutelu,» ütles Klandorf.

Esiteks tahab linn kehtestada reegli, et alkoholimüügile spetsialiseerunud kauplused peavad asuma lastega tegelevatest asutustest vähemalt 150 meetri kaugusel. Seda ei mõõdeta linnulennult, vaid jalakäija teekond ühe asutuse uksest teiseni peab olema vähemalt 150 meetrit. Sellise piirangu võib linnavalitsus ise kehtestada ning esialgsetel andmetel tähendaks see 14 alkoholikaupluse sulgemist.

22.02.2020 25.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto