Demiurgiline Tüür ja kosmilised väljakutsed

Erkki-Sven Tüür (paremal) on veendumusel, et muusika peab eelkõige kuulajale mõjuma, sellest pole vaja aru saada. «Tuleb vaid avatud meeltega kuulata, kuidas helide metsik stiihia ennast vormib ja korrastab, tuleb püüda selles orienteeruda. Lasta ennast sellel kõigel puudutada – see on minu meelest tähtis.» Hetk juubelikontserdilt, helilooja kõrval dirigent Olari Elts. FOTO: Tiit Mõttus

Erkki-Sven Tüür saab oma 60. sünnipäeva oktoobri keskpaigas rõõmsalt tähistada, sest ERSO ja dirigent Olari Eltsi antud kontsert helilooja ümmarguse sünnipäeva auks kujunes õnnestumiseks mitmes mõttes.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tüür on Eesti elavatest heliloojatest üks väheseid totaalse haardega komponiste, olles tegev väga erinevat mõõtu muusikalistes žanrites, mis tipnevad ooperi ja sümfooniatega. Tüüri käsitlus sümfoonilisest muusikast on paljuski sarnane kolleegide omaga üle-eelmisest sajandist ja 20. sajandi algusest: usutavasti kirjutaks Beethoven, Mahler või Sibelius alla muusikalisele mõtlemisele, mida ta on järjekindlalt läbi oma üheksa sümfoonia arendanud.

05.10.2019 08.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto