Sisukord
Majandus
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (2) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda Börsidel käib veresaun «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (1) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (2) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

DANSKE TÕUS JA LANGUS. Kolmas peatükk. Sampo, Danske ja Rehe aeg: vana hea idasuund ja hüpe intressisõtta

4 min lugemist
  • Optiva Panga suuromanikuks saanud Eesti Pank müüs oma osaluse Soome Sampole
  • Danske Bank omandas Sampo finatsgrupi Soome ja Balti riikide pangandusärid
  • 2015. aasta suvel lahkus Aivar Rehe ootamatult pangajuhi kohalt
2007. aasta kampaania ajal käis Sampo panga juht Aivar Rehe (esiplaanil) välja lubaduse, et kui laenusoovijale teeb mõni teine pank Sampost parema laenupakkumise, tuleb ta isiklikult selle inimese koju lage värvima. FOTO: Arno Mikkor, Äripäev

Soomlaste käes sai Optivast Sampo, siis Taanlaste käes Sampost Danske ning maksuametist naasis panganägude sekka Aivar Rehe.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kui Eesti Pank omandas 1998. aasta lõpus kontrolli Forekspanga üle – mille uueks nimeks sai peagi Optiva Pank –, lubas ta kohe, et müüb aasta jooksul oma osaluse maha.

Peagi hakkasid ka spekulatsioonid, kes võiks olla ostja. 1999. aasta augustis hakati rääkima, et Eesti Pangale kuuluva osaluse ostust on huvitatud Sampo kindlustuskontsern. Eesti Pank eitas müügiläbirääkimisi.

«Sageli tundub, et turg teab meist paremini, mis Eesti Pangas toimub,» kommenteeris spekulatsioone Eesti Panga toonane infoosakonna juhataja Andrus Kuusmann. Mõni tund hiljem saatis Optiva Pank aga teate, kus oli nii panga turukommunikatsiooni direktori Ranno Pajuri kui ka Andrus Kuusmanni kinnitus, et müügikõnelusi siiski peetakse, kuid konkreetsete kokkulepeteni pole jõutud.

28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto