Sisukord
Majandus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

DANSKE TÕUS JA LANGUS. Neljas peatükk. Rahapesuskandaal, mis raputas Euroopat

4 min lugemist
Danske Bank likvideerib oma tegevust. FOTO: Mihkel Maripuu

200 kahtlase miljardi liigutamine tõid Danskele auditid, kriminaaluurimised, kahtlustused, süüdistused ja Eesti filiaali likvideerimise.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Veidi enam kui aasta tagasi 19. septembril ootasid Eesti meediaväljaannete majandustoimetuste töötajad kell 11 algavat Danske Banki otseülekannet, milles pank pidi teada andma sisejuurdluse tulemustest. Teati, et Eesti filiaali asjus on uudised halvad, kuid sääraseid summasid ei osatud oodata. Panga tellitud auditist selgus, et aastatel 2007–2015 läbis filiaali 200 miljardit eurot mitteresidentide raha. Ka pank ise tunnistas, et olukord oli esialgu arvatust tublisti hullem. «Praegu on analüüsitud ligikaudu 6200 klienti, kellega on seotud kõige rohkem riskiindikaatoreid. Neist on valdav enamik tuvastatud kui kahtlased,» teatas Danske.

Samal päeval esitas lahkumisavalduse panga tegevjuht Thomas Borgen, öeldes, et isegi kui uurimise tulemustest selgub, et tema on käitunud seadusi järgides, on tagasiastumine kõigile osalistele parim. Toona ei teadnud Borgen, et ligi pool aastat hiljem esitab Taani prokuratuur talle eelsüüdistuse ning ta kodu otsitakse Danske kriminaalmenetlusega seoses läbi.

07.10.2019 09.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto