R, 2.12.2022

Uus äri matab maha igivana sõjakirve

Aivar Pau
, ajakirjanik
Uus äri matab maha igivana sõjakirve
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Cachet' asutajad Hedi Mardisoo ja Kalle Palling loodavad, et uus äpp toob päris sõidujagamise taksonduse varjust välja. FOTO: Cachet
Cachet' asutajad Hedi Mardisoo ja Kalle Palling loodavad, et uus äpp toob päris sõidujagamise taksonduse varjust välja. FOTO: Cachet Foto: Cachet

Riigikogust ootamatult lahkunud Kalle Pallingu ja tuntud iduettevõtja Hedi Mardisoo uus taksokindlustusäri paistab meeldivat nii kindlustusandjatele kui ka taksofirmadele ja võib-olla tõesti saab lõpuks sõjakirves nende vahel maha maetud. Uus firma loodab aidata tuua jagamismajandusse tagasi inimesi, kes tulevad Viimsist tööle ja võtavad tee pealt peale veel mõne kaasteelise. 

Palling ja Mardisoo asusid lahendama turul aastaid kestnud probleemi, mis seotud just uue aja taksoteenuste osutajatega, keda nimetatakse ka sõidujagajateks. Need on juhid, kes võivad olla, aga tavaliselt ei ole taksoroolis kogu aeg, ent peavad kindlustusfirmadele maksma ikkagi tavakindlustusega võrreldes mitu korda suuremaid kindlustusmakseid.

Murrab suure vastasseisu

Konfliktis on aga koguni viis osalist. Esiteks jäärapäised taksofirmad, kes pole olnud nõus kindlustusfirmade ega ka riigiga jagama infot oma juhtide sõiduaktiivsuse kohta. Olgu siis juhtide nõusolekul või ilma – andmed pole liikuma hakanud.

Teiseks kindlustusfirmad, kes on jäänud seetõttu ilma võimalusest hinnata, kes ja kui palju tegelikult oma eramasinat taksoveoks kasutab, ning vähendada või suurendada seega dünaamiliselt taksode kindlustusmakseid.

Märksõnad
Tagasi üles