Sisukord
Maa Elu
Postimees
10.10.2019
Eesti Kingo: kojukande hinnatõusu on põhjustanud ka väljaanded ise (6) Jaan Toots kangutab Tartus abilinnapäid (3) Vanglabändi liikmed: me oleme diibi vaibi​ peal Majandus Brexit võib minna ettevõtjale kalliks maksma Soomlased tulevad taas Välismaa Keemia nobelistid tegid võimalikuks juhtmevaba elu Türgi rünnak tabas tsiviilisikuid (1) Ratas nägi uuenevat Afganistani ja kuulis Panjshayri Lõvist (3) Arvamus Juhtkiri: maainimesed – kaotajad (3) Berit Nuka: kurdidel pole muid sõpru peale mägede (3) Alo Savi: maailmalõpupaanika eksamite pärast (7) Rando Maisvee: kas ministrit võib kutsuda idioodiks? (6) Hans Väre: maal elamine on endiselt karistatav (13) Meie Eesti Maarika Kurrikoff: tervishoid ja hoolekanne peavad jõud ühendama Gerli Aavik: puutekoht arstikabineti ja koduhoolduse vahel Kultuur Näitus, mis muudab kõike ja kõiki Lõplik jõudmine lõputusse juulisse (1) Sport PM Minskis. Nullipoistel on palju võita, aga ka kaotada Reis Kaalusekeldused mägiriigis: kas eksib vedrukaal või digikaal? Maa Elu Nädala mõte: teistel paistab alati parem Meepäevade hitt-toode on kanarbikumesi Kuhu kaob põllumeeste sinine kütus? (2) Kevadkülmad jätsid õunaaastale oma märgi Kehtnas näidati künnikunsti Hollandi põllumees uuendusi eriti ei armasta Astelpajukasvatajad on sunnitud saagilanguse tõttu pingutama Turismitalu pimemajja minnakse end välja magama Uus rekord: sügise varajasim esimene lumi Rohelised tomatid sobivad hapendamiseks Läänemaa viljapuuaias kasvab peaaegu tuhat viljapuud Meelelahutus Koomiks
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Pärnumaal avati ultramoodne laudakompleks

2 min lugemist
Vahtra suurfarmi uues laudakompleksis on eriline lüpsiplats ilma klassikalise ootealata ja loomad saavad liikuda lüpsile endale sobivas tempos. FOTO: Urmas Luik/Pärnu Postimees

Kuidas selle lehma nimi on, küsin Viisireiu külas Vahtra suurfarmi juhatajalt, maaülikoolis maamajanduslikku ettevõtlust ja ökonoomikat õppinud Madis Mätaselt. „Eesti elu hoidja,” vastab noor mees käigult, viidates kujur Mati Karmini loodud taiesele.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Pronksist pooletonnine lehm – monument Eesti elu hoidjale – avati Pärnumaa tuntuima põllumajandustootja OÜ Weiss vast valminud Vahtra laudakompleksi ees nädalapäevad tagasi. Nii pidulikult, et katte eemaldajate hulgas oli peaminister Jüri Ratas, kes ei varjanud uhkust nende üle, kes usuvad elu võimalikkusesse väljaspool Tallinna ja Tartut.

Peatöövõtja, OÜ Mapri Ehituse projektijuhi Margus Väärsi jutu järgi hakkas Weissi juhataja Kalmer Metsaoru juba kümme aastat tagasi rääkima, et tahab uut ja korralikku lauta ehitada, sellist, kus inimesed saavad tööl käia ja kodukohas on elu. Farmikompleksi projekteerimine algas 2016. aastal, kuid Pekko Projekti arhitektid ja hanke võitnud ehitusfirma ei aimanud, kui nõudlikud ja pädevad tellijad nad on saanud ning mismoodi Weissi juhatuse liikmed maailmakogemust poolesaja elanikuga külakohta toovad. Tõestades, et põllumajandus ei ole füüsiliselt raske töö tegemine, vaid ajakohane tehnoloogia ja moodsad hooned.

09.10.2019 11.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto