Sisukord
Maa Elu
Postimees
10.10.2019
Eesti Kingo: kojukande hinnatõusu on põhjustanud ka väljaanded ise (6) Jaan Toots kangutab Tartus abilinnapäid (3) Vanglabändi liikmed: me oleme diibi vaibi​ peal Majandus Brexit võib minna ettevõtjale kalliks maksma Soomlased tulevad taas Välismaa Keemia nobelistid tegid võimalikuks juhtmevaba elu Türgi rünnak tabas tsiviilisikuid (1) Ratas nägi uuenevat Afganistani ja kuulis Panjshayri Lõvist (3) Arvamus Juhtkiri: maainimesed – kaotajad (3) Berit Nuka: kurdidel pole muid sõpru peale mägede (3) Alo Savi: maailmalõpupaanika eksamite pärast (7) Rando Maisvee: kas ministrit võib kutsuda idioodiks? (6) Hans Väre: maal elamine on endiselt karistatav (13) Meie Eesti Maarika Kurrikoff: tervishoid ja hoolekanne peavad jõud ühendama Gerli Aavik: puutekoht arstikabineti ja koduhoolduse vahel Kultuur Näitus, mis muudab kõike ja kõiki Lõplik jõudmine lõputusse juulisse (1) Sport PM Minskis. Nullipoistel on palju võita, aga ka kaotada Reis Kaalusekeldused mägiriigis: kas eksib vedrukaal või digikaal? Maa Elu Kuhu kaob põllumeeste sinine kütus? (2) Kevadkülmad jätsid õunaaastale oma märgi Kehtnas näidati künnikunsti Hollandi põllumees uuendusi eriti ei armasta Astelpajukasvatajad on sunnitud saagilanguse tõttu pingutama Turismitalu pimemajja minnakse end välja magama Uus rekord: sügise varajasim esimene lumi Rohelised tomatid sobivad hapendamiseks Läänemaa viljapuuaias kasvab peaaegu tuhat viljapuud Linnainimene saab maal mesitaru rentida (2) Porgand muudab õunamahla joodavamaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hollandi põllumees uuendusi eriti ei armasta

2 min lugemist
Hollandlasi teeb murelikuks, et intensiivse põllumajanduse tagajärjel kaob loodusest elurikkus ja liigiline mitmekesisus. FOTO: Shutterstock

Kui Eestis on maismaad ligi 43 500 ruutkilomeetrit ja elanikke 1,3 miljonit, siis Hollandis peab enam kui 17 miljonit inimest mahtuma 33 700 ruutkilomeetrile. Sellest hoolimata on Holland maailmas USA järel teisel kohal toidu ekspordi poolest.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

„Me oleme põllumajandustoodangu ekspordi maailmameistrid,” kinnitas eelmisel nädalal Rakveres toimunud piimafoorumil esinenud Jasper Dalhuisen Hollandi põllumajandusministeeriumist. Tema sõnul oli mullu Hollandi põllumajandus- ja toiduekspordi kogumaht üle 90 miljardi euro. Piima ja piimatoodete osa sellest on ligi kümnendik.

Maaelu koondumine üha väiksema arvu tootjate hulka ei ole ainult Eesti eripära, sama toimub ka Hollandis, kuid mastaabid on teised. Sel sajandil on Eestis põllumajandustootjate arv vähenenud umbes neli korda, Hollandis aga veidi enam kui 40 protsendi võrra.

Maaharimine 32 hektaril

Arvuliselt on tootjaid Hollandis aga päris palju ja sellest tulenevalt on sealsetel farmidel suhteliselt vähe põllumaad. Jasper Dalhuiseni sõnul on keskmise Hollandi farmi suurus 32 hektarit. Meie põllumehi ajab see arv pigem muigama.

09.10.2019 11.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto