Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
10.10.2019
Eesti Kingo: kojukande hinnatõusu on põhjustanud ka väljaanded ise (6) Jaan Toots kangutab Tartus abilinnapäid (3) Vanglabändi liikmed: me oleme diibi vaibi​ peal Majandus Brexit võib minna ettevõtjale kalliks maksma Soomlased tulevad taas Välismaa Keemia nobelistid tegid võimalikuks juhtmevaba elu Türgi rünnak tabas tsiviilisikuid (1) Ratas nägi uuenevat Afganistani ja kuulis Panjshayri Lõvist (3) Arvamus Juhtkiri: maainimesed – kaotajad (3) Berit Nuka: kurdidel pole muid sõpru peale mägede (3) Alo Savi: maailmalõpupaanika eksamite pärast (7) Rando Maisvee: kas ministrit võib kutsuda idioodiks? (6) Hans Väre: maal elamine on endiselt karistatav (13) Meie Eesti Maarika Kurrikoff: tervishoid ja hoolekanne peavad jõud ühendama Gerli Aavik: puutekoht arstikabineti ja koduhoolduse vahel Kultuur Näitus, mis muudab kõike ja kõiki Lõplik jõudmine lõputusse juulisse (1) Sport PM Minskis. Nullipoistel on palju võita, aga ka kaotada Reis Kaalusekeldused mägiriigis: kas eksib vedrukaal või digikaal? Maa Elu Kuhu kaob põllumeeste sinine kütus? (2) Kevadkülmad jätsid õunaaastale oma märgi Kehtnas näidati künnikunsti Hollandi põllumees uuendusi eriti ei armasta Astelpajukasvatajad on sunnitud saagilanguse tõttu pingutama Turismitalu pimemajja minnakse end välja magama Uus rekord: sügise varajasim esimene lumi Rohelised tomatid sobivad hapendamiseks Läänemaa viljapuuaias kasvab peaaegu tuhat viljapuud Linnainimene saab maal mesitaru rentida (2) Porgand muudab õunamahla joodavamaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Turismitalu pimemajja minnakse end välja magama

4 min lugemist
Silva Soobik seletas, et pimemaja kasutab lai huviliste ringkond – näiteks selleks, et välja magada. FOTO: 3 × Silja Joon

Jõõpres asuv turismitalu pakub omapärast pimemaja või eraklateenust, mille juured viivad idamaiste traditsioonide juurde, ent mis sobitub kenasti tänapäeva – pimemajas käivad end välja magamas 24/7 tempos kinni jooksnud linlasedki.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Elustiili viljelevad talud on muutunud Eestimaal üsna tavapäraseks. Perekond Soobikutele kuuluv turismitalu on rajatud suunitlusega, mis tuleneb Silva ja Kaido Soobiku igapäevategevusest – töö patsientidega Tiibeti meditsiinist lähtuvalt.

Jõõpres asuv turismitalu on aastaid tegutsenud kui omalaadne puhke- ja koolituskeskus, mis on Pärnu südalinnas asuva Tiibeti meditsiini keskuse käepikendus. Seal toimuvad elustiilikoolitused, spetsiifilisemad vaimsete praktikate harjutuslaagrid ja Tiibeti meditsiini võtmes kõigile sobivad paastulaagrid.

Paljud inimesed unedefitsiidis

Turismitalu õue kõige kaugemas nurgas asub endine ait, millest on ehitatud erakla ehk pimeritriidi ruum.

09.10.2019 11.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto