Sisukord
Maa Elu
Postimees
10.10.2019
Eesti Kingo: kojukande hinnatõusu on põhjustanud ka väljaanded ise (6) Jaan Toots kangutab Tartus abilinnapäid (3) Vanglabändi liikmed: me oleme diibi vaibi​ peal Majandus Brexit võib minna ettevõtjale kalliks maksma Soomlased tulevad taas Välismaa Keemia nobelistid tegid võimalikuks juhtmevaba elu Türgi rünnak tabas tsiviilisikuid (1) Ratas nägi uuenevat Afganistani ja kuulis Panjshayri Lõvist (3) Arvamus Juhtkiri: maainimesed – kaotajad (3) Berit Nuka: kurdidel pole muid sõpru peale mägede (3) Alo Savi: maailmalõpupaanika eksamite pärast (7) Rando Maisvee: kas ministrit võib kutsuda idioodiks? (6) Hans Väre: maal elamine on endiselt karistatav (13) Meie Eesti Maarika Kurrikoff: tervishoid ja hoolekanne peavad jõud ühendama Gerli Aavik: puutekoht arstikabineti ja koduhoolduse vahel Kultuur Näitus, mis muudab kõike ja kõiki Lõplik jõudmine lõputusse juulisse (1) Sport PM Minskis. Nullipoistel on palju võita, aga ka kaotada Reis Kaalusekeldused mägiriigis: kas eksib vedrukaal või digikaal? Maa Elu Kuhu kaob põllumeeste sinine kütus? (2) Kevadkülmad jätsid õunaaastale oma märgi Kehtnas näidati künnikunsti Hollandi põllumees uuendusi eriti ei armasta Astelpajukasvatajad on sunnitud saagilanguse tõttu pingutama Turismitalu pimemajja minnakse end välja magama Uus rekord: sügise varajasim esimene lumi Rohelised tomatid sobivad hapendamiseks Läänemaa viljapuuaias kasvab peaaegu tuhat viljapuud Linnainimene saab maal mesitaru rentida (2) Porgand muudab õunamahla joodavamaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Läänemaa viljapuuaias kasvab peaaegu tuhat viljapuud

5 min lugemist
Kõige rohkem, ligi 300, on tema kogus nüüd viinapuusorte. Neid aitab lõigata väimees. FOTO: 3 × Erakogu

Tänavu oli paljude aias õuna-, pirni- ja ploomiuputus. Äsja 85. sünnipäeva tähistanud Raimu Aas kinnitab samuti, et saagid on kindlalt üle keskmise. Tema Haava talu asub Läänemaal Saunja lahe ääres.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Aas on sinna mõnekümne aastaga loonud Eesti suurima viljapuusortide erakogu. Tema aias kasvab viljapuid ligi 900 sordist: lemmikuid ploome on umbes 220, viinapuid 280, õunapuid 170, pirne 136, magusa kirsipuu sorte 60, natuke on ka hapu kirsipuu omi ning nende arvudega annab ta kokkuvõttes mõneti silmad ette Viljandimaal tegutseva EMÜ Polli Aiandusuuringute Keskuse kogule.

Sordirikkaim eraviljapuukogu

Kõigi puude all on Aasal korrektselt nimesildid, kuid sordid jm teave (millal istutatud, poogitud) on märgitud ka aiaplaanile ja märkmikku, nii on peremehel kolmekordne ülevaade oma kogust. Igal aastal istutab ta umbes 70 istikut – osa neist on katsetada võetud uued sordid, teised asendavad puid, mis vahel siingi välja lähevad.

09.10.2019 11.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto