Sisukord
Maa Elu
Postimees
10.10.2019
Eesti Kingo: kojukande hinnatõusu on põhjustanud ka väljaanded ise (6) Jaan Toots kangutab Tartus abilinnapäid (3) Vanglabändi liikmed: me oleme diibi vaibi​ peal Majandus Brexit võib minna ettevõtjale kalliks maksma Soomlased tulevad taas Välismaa Keemia nobelistid tegid võimalikuks juhtmevaba elu Türgi rünnak tabas tsiviilisikuid (1) Ratas nägi uuenevat Afganistani ja kuulis Panjshayri Lõvist (3) Arvamus Juhtkiri: maainimesed – kaotajad (3) Berit Nuka: kurdidel pole muid sõpru peale mägede (3) Alo Savi: maailmalõpupaanika eksamite pärast (7) Rando Maisvee: kas ministrit võib kutsuda idioodiks? (6) Hans Väre: maal elamine on endiselt karistatav (13) Meie Eesti Maarika Kurrikoff: tervishoid ja hoolekanne peavad jõud ühendama Gerli Aavik: puutekoht arstikabineti ja koduhoolduse vahel Kultuur Näitus, mis muudab kõike ja kõiki Lõplik jõudmine lõputusse juulisse (1) Sport PM Minskis. Nullipoistel on palju võita, aga ka kaotada Reis Kaalusekeldused mägiriigis: kas eksib vedrukaal või digikaal? Maa Elu Kuhu kaob põllumeeste sinine kütus? (2) Kevadkülmad jätsid õunaaastale oma märgi Kehtnas näidati künnikunsti Hollandi põllumees uuendusi eriti ei armasta Astelpajukasvatajad on sunnitud saagilanguse tõttu pingutama Turismitalu pimemajja minnakse end välja magama Uus rekord: sügise varajasim esimene lumi Rohelised tomatid sobivad hapendamiseks Läänemaa viljapuuaias kasvab peaaegu tuhat viljapuud Linnainimene saab maal mesitaru rentida (2) Porgand muudab õunamahla joodavamaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Linnainimene saab maal mesitaru rentida

2 min lugemist
Tauno Laasik kartis algul mesilasi: higistas, kui nende peale mõtles, ja pani taru juurest jooksu, kui neid nägi. Aga peagi ta harjus. FOTO: Tiit Efert

MTÜ Peipsimaa Kogukonnaköök eestvedamisel on Peipsi veerel loomisel mesinduse hobikeskus, mis võimaldab ka paadunud linlasel hakata mesitaru pidama.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Idee autor, OÜ Peipsimaa Maitsed eestkõneleja Tauno Laasik ostis Peipsi ääres Varnja lähistel Põldmaa külas asuva Lombi talu juba 12 aastat tagasi. Samas toidupiirkonnas tegutsev Alatskivi mesinik Tarmo Eres rääkis talle korduvalt: elad maal, aga mesilasi ei peagi. Ükskord oli Eres mesitaruga ukse taga ja pani Laasiku fakti ette – hakaku aga pidama.

„Algul kartsin neid. Higistasin, kui mesilaste peale mõtlesin, ja panin taru juurest jooksu, kui mesilasi nägin,” rääkis Laasik. Aga peagi ta harjus. „Tänapäeva mesilaste rassid on hästi sõbralikud, naeratavad, kui oma majas ringi toimetavad,” naljatas ta. Seepeale hakkas Laasik oma ideed Peipsimaa Kogukonnaköögis levitama, et äkki on maal veel neid, kes tahaksid mesilasi pidada, aga ei julge.

09.10.2019 11.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto