Sisukord
Arvamus
Postimees
10.10.2019
Eesti Kingo: kojukande hinnatõusu on põhjustanud ka väljaanded ise (6) Jaan Toots kangutab Tartus abilinnapäid (3) Vanglabändi liikmed: me oleme diibi vaibi​ peal Majandus Brexit võib minna ettevõtjale kalliks maksma Soomlased tulevad taas Välismaa Keemia nobelistid tegid võimalikuks juhtmevaba elu Türgi rünnak tabas tsiviilisikuid (1) Ratas nägi uuenevat Afganistani ja kuulis Panjshayri Lõvist (3) Arvamus Juhtkiri: maainimesed – kaotajad (3) Berit Nuka: kurdidel pole muid sõpru peale mägede (3) Alo Savi: maailmalõpupaanika eksamite pärast (7) Rando Maisvee: kas ministrit võib kutsuda idioodiks? (6) Hans Väre: maal elamine on endiselt karistatav (13) Meie Eesti Maarika Kurrikoff: tervishoid ja hoolekanne peavad jõud ühendama Gerli Aavik: puutekoht arstikabineti ja koduhoolduse vahel Kultuur Näitus, mis muudab kõike ja kõiki Lõplik jõudmine lõputusse juulisse (1) Sport PM Minskis. Nullipoistel on palju võita, aga ka kaotada Reis Kaalusekeldused mägiriigis: kas eksib vedrukaal või digikaal? Maa Elu Kuhu kaob põllumeeste sinine kütus? (2) Kevadkülmad jätsid õunaaastale oma märgi Kehtnas näidati künnikunsti Hollandi põllumees uuendusi eriti ei armasta Astelpajukasvatajad on sunnitud saagilanguse tõttu pingutama Turismitalu pimemajja minnakse end välja magama Uus rekord: sügise varajasim esimene lumi Rohelised tomatid sobivad hapendamiseks Läänemaa viljapuuaias kasvab peaaegu tuhat viljapuud Linnainimene saab maal mesitaru rentida (2) Porgand muudab õunamahla joodavamaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Alo Savi: maailmalõpupaanika eksamite pärast

6 min lugemist
Põlva gümnaasiumi direktor Alo Savi. FOTO: SILLE ANNUK/PM/SCANPIX BALTICS

Põhikooli riiklike lõpueksamite kaotamisest võidame ressurssi ja vabadust, kirjutab Põlva gümnaasiumi direktor Alo Savi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

- Kuule, mõisnik otsustas, et tahab vähem teopäevi saada ja et me sätiks rohkem enda järgi, et millised päevad meile teotööks sobivamad on!

- Kuidas vähem?! Aga kes töö ära teeb? Kui me vähem päevi teeme, siis vaatab veel, et oleme laisad ega oskagi tööd teha! Ja kus me siis teiste külameestega kokku saame? Kus ma siis näen, kuidas keegi künnab ja kas ma ikka olen parem kui teised? Ja kust siis mõisnik seda näeb, kes meie talumeeste seas kõige kõvem künnimees on? Ei seda nüüd küll saa olla. Hommepäev läheme ja teeme veel rohkem ja pikemaid päevi, las siis näeb, kuidas eestlane töötada oskab.

/otse hariduspõllult/

Mul on hea meel teatada, et Eesti suurepärase hariduse võti on lõpuks ometi üles leitud! Me võime rääkida hariduseusku rahvast, pühendunud õpetajatest või tasakaalus õppekavadest, kuid tegelikult taandub kõik põhikooli riiklikele lõpueksamitele. Kui pole neid, siis võib kogu eesti hariduse vabalt maha kanda ja prügikasti visata. Vähemalt võib nii aru saada viimase kuu aja jooksul ilmunud artiklitest ja seisukohavõttudest.

Mina selle seisukohaga nõus ei ole! Mina arvan, et Eesti haridussüsteemi tugevus ei tulene mitte riiklikest lõpueksamitest, vaid meie suurepärastest, hoolivatest, vastutustundlikest ja tööle pühendunud õpetajatest. Minu arvates on siin kaks põhimõttelist küsimust: kas põhikooli riiklikud lõpueksamid täidavad neile seatud eesmärgid või mitte ning mida me võidame või kaotame, kui me põhikooli riiklikke lõpueksameid ei tee.

09.10.2019 11.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto