Sisukord
Kultuur
Postimees
10.10.2019
Eesti Kingo: kojukande hinnatõusu on põhjustanud ka väljaanded ise (6) Jaan Toots kangutab Tartus abilinnapäid (3) Vanglabändi liikmed: me oleme diibi vaibi​ peal Majandus Brexit võib minna ettevõtjale kalliks maksma Soomlased tulevad taas Välismaa Keemia nobelistid tegid võimalikuks juhtmevaba elu Türgi rünnak tabas tsiviilisikuid (1) Ratas nägi uuenevat Afganistani ja kuulis Panjshayri Lõvist (3) Arvamus Juhtkiri: maainimesed – kaotajad (3) Berit Nuka: kurdidel pole muid sõpru peale mägede (3) Alo Savi: maailmalõpupaanika eksamite pärast (7) Rando Maisvee: kas ministrit võib kutsuda idioodiks? (6) Hans Väre: maal elamine on endiselt karistatav (13) Meie Eesti Maarika Kurrikoff: tervishoid ja hoolekanne peavad jõud ühendama Gerli Aavik: puutekoht arstikabineti ja koduhoolduse vahel Kultuur Näitus, mis muudab kõike ja kõiki Lõplik jõudmine lõputusse juulisse (1) Sport PM Minskis. Nullipoistel on palju võita, aga ka kaotada Reis Kaalusekeldused mägiriigis: kas eksib vedrukaal või digikaal? Maa Elu Nädala mõte: teistel paistab alati parem Meepäevade hitt-toode on kanarbikumesi Kuhu kaob põllumeeste sinine kütus? (2) Kevadkülmad jätsid õunaaastale oma märgi Kehtnas näidati künnikunsti Hollandi põllumees uuendusi eriti ei armasta Astelpajukasvatajad on sunnitud saagilanguse tõttu pingutama Turismitalu pimemajja minnakse end välja magama Uus rekord: sügise varajasim esimene lumi Rohelised tomatid sobivad hapendamiseks Läänemaa viljapuuaias kasvab peaaegu tuhat viljapuud Meelelahutus Koomiks
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Näitus, mis muudab kõike ja kõiki

6 min lugemist
  • Kunstimuuseumi 100. sünnipäevaks mõeldud suurnäitus Kumus 10. novembrini.
  • Siin on üheskoos vana ja uus, humoorikas ja kanooniline.
  • Kõik tähendused liiguvad, teisenevad ja uuenevad pidevalt.
  • Kogu näitus on mõnusalt huligaanne, mitmehäälne ja maagiline.
«Sõna saab kunstnik» käsitleb eesti kunstipärandi ja kaasaegse kunsti kahekõnet täiesti painevabalt. FOTO: Stanislav Stepashko

See on üks paremaid kunstinäitusi üle väga pika aja. Eesti Kunstimuuseumi 100. sünnipäevaks mõeldud näitus «Avatud kollektsioonid. Sõna saab kunstnik» paneb 25 eesti ning rahvusvahelist kunstnikku dialoogi Eesti Kunstimuuseumi arhiivitöödega.

Kunstnikud said ise valida muuseumi kogudest inspireerivaid teoseid ning panna oma teosed nendega suhtlema – nii vanemale kui ka uuemale kunstile on seega lähenetud nii-öelda ajalooüleselt. Kuraator Eha Komissarov on ära teinud täiesti pöörase töö: iga kunstihuviline võiks sel näitusel käia isegi mitte palju, vaid väga palju kordi.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Näituse lõbusad nihestused annavad muu hulgas vanemate kunstnike teostele ka täiesti uue elujõu. Uued seosed loovad uusi tähendusi – mitte pühaduseteotus, vaid teurgia. «Sõna saab kunstnik» käsitleb eesti kunstipärandi ja nüüdiskunsti kahekõnet täiesti painevabalt; loobub arhiivide indeksiaalsest rangusest ning lööb kõikvõimalikud hierarhiad või line­aarsused rõõmsalt uppi. Näitusekülastaja siseneb siin elavate sümbolite valda, rituaalide ja teisenemiste maailma. Sellised näitused tuletavad meelde, miks on üldse kunsti vaja. See on püha, lõbus ning meeldivalt ksenofiilne.

Eesti Kunstimuuseumi 100. sünnipäevaks mõeldud suurnäitus on avatud 10. novembrini Kumus.

09.10.2019 11.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto