L, 10.06.2023

Brexit võib minna ettevõtjale kalliks maksma

Reet Pärgma
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Leppeta Brexit FOTO: Pm
Leppeta Brexit FOTO: Pm Foto: Pm

Maksu- ja tolliamet manitseb Eesti ettevõtteid valmistuma leppeta Brexitiks, mis tooks kaasa tollimaksud ja uued sertifikaadid. Lennukitootja Magnetic MRO-l on segadusest kõrini. «Kas lepe tuleb või mitte, meie otsused on tehtud ja rong on läinud,» ütles ettevõtte juht Risto Mäeots.

Ühendkuningriigi Euroopa Liidust lahkumise kuupäev ehk 31. oktoober on lähenemas, kuid vastuseta küsimusi on endiselt palju. Ühelt poolt on Briti parlament võtnud vastuse seaduse, mille kohaselt ei tohi liidust leppeta lahkuda, ning kokkuleppe saavutamiseks tuleks paluda taas Brexiti edasilükkamist. Teisalt on peaminister Boris Johnson korduvalt ähvardanud, et viib ükskõik mis hinnaga Suurbritannia kuu lõpus ühendusest välja.

Kui nii läheb ja lepet ei tule, siis satuvad üleöö hätta ka Eesti ettevõtted, kes teevad Suurbritanniaga äri. Ülemineku pehmendamiseks saatis maksu- ja tolliamet kevadel ligi 8000 ettevõttele laiali teavituse, kuid vastuseid tagasi tuli vähem kui sajalt. «Ettevõtted saavad iseseisvalt enda jaoks palju ära teha. Kui oleme siiani liikunud selles suunas, et kõik läheb lihtsamakas ja kiiremaks, siis leppeta Brexiti korral astume mitu sammu tagasi,» rääkis maksu- ja tolliameti tolliosakonna juhataja asetäitja Külli Kurvits.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles