Sisukord
Majandus
Postimees
10.10.2019
Eesti Kingo: kojukande hinnatõusu on põhjustanud ka väljaanded ise (6) Jaan Toots kangutab Tartus abilinnapäid (3) Vanglabändi liikmed: me oleme diibi vaibi​ peal Majandus Brexit võib minna ettevõtjale kalliks maksma Soomlased tulevad taas Välismaa Keemia nobelistid tegid võimalikuks juhtmevaba elu Türgi rünnak tabas tsiviilisikuid (1) Ratas nägi uuenevat Afganistani ja kuulis Panjshayri Lõvist (3) Arvamus Juhtkiri: maainimesed – kaotajad (3) Berit Nuka: kurdidel pole muid sõpru peale mägede (3) Alo Savi: maailmalõpupaanika eksamite pärast (7) Rando Maisvee: kas ministrit võib kutsuda idioodiks? (6) Hans Väre: maal elamine on endiselt karistatav (13) Meie Eesti Maarika Kurrikoff: tervishoid ja hoolekanne peavad jõud ühendama Gerli Aavik: puutekoht arstikabineti ja koduhoolduse vahel Kultuur Näitus, mis muudab kõike ja kõiki Lõplik jõudmine lõputusse juulisse (1) Sport PM Minskis. Nullipoistel on palju võita, aga ka kaotada Reis Kaalusekeldused mägiriigis: kas eksib vedrukaal või digikaal? Maa Elu Kuhu kaob põllumeeste sinine kütus? (2) Kevadkülmad jätsid õunaaastale oma märgi Kehtnas näidati künnikunsti Hollandi põllumees uuendusi eriti ei armasta Astelpajukasvatajad on sunnitud saagilanguse tõttu pingutama Turismitalu pimemajja minnakse end välja magama Uus rekord: sügise varajasim esimene lumi Rohelised tomatid sobivad hapendamiseks Läänemaa viljapuuaias kasvab peaaegu tuhat viljapuud Linnainimene saab maal mesitaru rentida (2) Porgand muudab õunamahla joodavamaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Brexit võib minna ettevõtjale kalliks maksma

4 min lugemist
  • Magnetic MRO: isegi kui tuleb leppeta Brexit, lähme meie oma plaaniga edasi.
  • Leppeta Brexiti korral peavad ettevõtjad üle vaatama olemasolevad sertifikaadid.
  • Tavakodaniku jaoks on suurim muudatus veebipoest kauba tellimisel.
Leppeta Brexit FOTO: Pm FOTO: Pm

Maksu- ja tolliamet manitseb Eesti ettevõtteid valmistuma leppeta Brexitiks, mis tooks kaasa tollimaksud ja uued sertifikaadid. Lennukitootja Magnetic MRO-l on segadusest kõrini. «Kas lepe tuleb või mitte, meie otsused on tehtud ja rong on läinud,» ütles ettevõtte juht Risto Mäeots.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ühendkuningriigi Euroopa Liidust lahkumise kuupäev ehk 31. oktoober on lähenemas, kuid vastuseta küsimusi on endiselt palju. Ühelt poolt on Briti parlament võtnud vastuse seaduse, mille kohaselt ei tohi liidust leppeta lahkuda, ning kokkuleppe saavutamiseks tuleks paluda taas Brexiti edasilükkamist. Teisalt on peaminister Boris Johnson korduvalt ähvardanud, et viib ükskõik mis hinnaga Suurbritannia kuu lõpus ühendusest välja.

Kui nii läheb ja lepet ei tule, siis satuvad üleöö hätta ka Eesti ettevõtted, kes teevad Suurbritanniaga äri. Ülemineku pehmendamiseks saatis maksu- ja tolliamet kevadel ligi 8000 ettevõttele laiali teavituse, kuid vastuseid tagasi tuli vähem kui sajalt. «Ettevõtted saavad iseseisvalt enda jaoks palju ära teha. Kui oleme siiani liikunud selles suunas, et kõik läheb lihtsamakas ja kiiremaks, siis leppeta Brexiti korral astume mitu sammu tagasi,» rääkis maksu- ja tolliameti tolliosakonna juhataja asetäitja Külli Kurvits.

09.10.2019 11.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto