E, 26.09.2022

PM Minskis. Nullipoistel on palju võita, aga ka kaotada

Andres Vaher
, reporter
PM Minskis. Nullipoistel on palju võita, aga ka kaotada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ken Kallaste näitas eilsel treeningul ilmekalt, et Eesti koondislased on valmis kõndima kasvõi käte peal, et tabeliseis kaunimaks saada. 
Ken Kallaste näitas eilsel treeningul ilmekalt, et Eesti koondislased on valmis kõndima kasvõi käte peal, et tabeliseis kaunimaks saada. Foto: Eero Vabamaegi/Postimees /

Kohe hakatuseks ei saa üle ega ümber ühest kurvast meenutusest. Oli 11. oktoober 1995, kui Leedu jalgpallikoondis rappis Vilniuses 5:0 (poolaeg 4:0) Eestit. See tähendas, et Roman Ubakivi hoolealused lõpetasid teekonna EM-valikgrupis ainsagi punktiraasuta ja väravate vahega 3:31.

Eesti meeskonna värske peatreener Karel Voolaid oli siis 18-aastane. Kuid täna, peaaegu päevapealt 24 aastat hiljem, oleme Minskis silmitsi samasuguse saatuse, ohu, hirmuga – kuidas iganes soovite. Jah, ees ootavad ka heitlused Saksamaa ja Hollandiga, aga neis punktiarve avanemine kõlab märksa ebamaisema soovina.

Eesti on pärast novembrikuist triumfi Kreekas saanud valikmängudes kuus kaotust järjest. Viis neist on tulnud EM-sarjas, kus lisaks tabelis väravate vahe 2:18. Kurb, aga tõsi: nii jätkates liigume vägagi Euro 1996 nörritavas rütmis. Suurt vahet pole, et toona oli alagrupikaaslasi viis ja nüüd neli.

Märksõnad
Tagasi üles