Sisukord
Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Koolijuhtimise ebaühtlane kvaliteet sunnib süsteemi üle vaatama

4 min lugemist
Haridus- ja teadusminister Mailis Reps. FOTO: Konstantin Sednev

Minister tahaks rääkida koolijuhtide töö kvaliteedile selgemate kriteeriumite seadmisest, kuid kardab, et otsustajad Toompeal ei taha sellega kaasa tulla.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Eesti autonoomsed koolid on aastaid olnud siinse haridussüsteemi üks Nokiaid, mida kõrgetele väliskülalistele taevani kiidetakse. Terveid õppereisegi on ette võetud lihtsalt selleks, et tulla Eestisse ja vaadata, mismoodi saab kool ise suuri otsuseid vastu võtta, ilma et keegi ministeeriumis kõik detailideni ette kirjutaks. Koolidele usaldatud suurt otsustusruumi peetakse ka üheks põhjuseks, tänu millele teevad Eesti koolinoored PISA-testis muljet avaldavaid tulemusi.

Nüüdseks on vaimustus asendumas murenootidega. «Kui väliskülalised siin käivad, küsivad nad meilt, kas koolid oskavad seda autonoomsust ka kasutada. Tegelikult me ju ei hindagi koolijuhtimise kvaliteeti. Minul on väga suured kõhklused koolide juhtimispädevuse osas,» ütleb Tallinna Ülikooli hariduskorralduse professor Eve Eisenschmidt.

22.02.2020 25.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto