Sisukord
Maa Elu
Postimees
22.11.2019
Viimased uudised Mulgimaa väikeettevõtja tegi tervisliku näksimise lihtsamaks Noored viljapuud vajavad talverüüd Päikesevitamiin tagab terved luud Ilmajutt: õhumasside kaasatoodav ilm on eripalgeline Ettepanek võtta põllumeestele lisaraha riigireservist hääletati maha Hoone läbimõeldud soojustamine vähendab küttekulu Kitsekasvatajad riigi toetusele ei looda (1) Nädala mõte: põllumees põline rikas Mahesigade asemele tulid Järvamaa farmi mahelehmad Lõpe Agro taastas tootmise seakatku laastatud Kihlepa farmis Konkurents ei lase poes sealiha hinnal veel tõusta (1) Tamrex Parim tehniline pesu trenni või tööle Kust leida parimad talvesaapad? Seda talvejopet lihtsalt pead proovima PUUST JA PUNASEKS: põhjalikult vingugaasist ja vinguandurist! Praegu oluline Paljud autod lähevad uuest aastast kallimaks (3) Sander Punamäe: hongkonglased on Helme pärast kadedad (1) Eestist möödub radioaktiivse laadungiga laev, keskkonnakaitsjad löövad häirekella (1) «Alustame puhtalt lehelt»: Haabneeme kooli hoolekogu esimees selgitab konflikti vallaga Kaupluse turvamehe maha lasknud eestlane läheb Saksamaal eluks ajaks vangi (4) Kantsler Lemetti lubab tema ametist vabastamise korral kohtusse minna (21) Selveri juhiga pikendati lepingut Eesti aasta kergejõustiklasteks valiti Magnus Kirt ja Ksenija Balta Ratase kahtlused Järviku suhtes said kinnitust (13) Lemetti käis korruptsioonikuritegude büroos ütlusi andmas Viimsi valla abivallavanem Georg Aher astus tagasi (9) Õiguskantsler: ministritel ei tohi olla telefoniõigust (13) Mänguminutid: Kas maksaksid 1700 dollarit virtuaalse relva eest? Galerii: üle 16 000 inimese külastas Vilniuses Baltikumi suurimat videomängude messi Mänguminutid: Kes on League of Legendsi maailmameister? Viimased uudised Video: sõidu ajal üles tõstetud visiir ehmatas parvlaeva reisijat (4) Ratas lajatas Helmele vastu: NATO toimib hästi ning allianssi kuulumine on Eesti plaan A,B ja C (118) Bussijuht pahandab: kui tulla Poolast Eestisse, tuleb masendus peale (15) Haabneeme kooli õpetajad toetavad direktori jätkamist ja ei välista streiki (20) Pildid ja video. Skandaal paisub: 15-aastane tüdruk meelitati kooliekskursioonilt Epsteini villasse, kus ta vägistati (4)
Üks oligarh, 70 kontot, 860 miljonit dollarit – Swedbanki suure riskiga saladused (15)
Teismelised sahistavad: «Rannamaja» patuse minevikuga äparduja oli voodis verinoore tüdrukuga Tänak teenis Toyotalt vägeva meene Kaup koos: Eestit ootab suurim alampalga tõus (13) Blogi: peaministri ülesannetes Mart Helme vastas parlamendisaadikute küsimustele (25) Eesti suurettevõtja: me pole nagu Bill Gates, kes saab pool varandusest laiali jagada (1) Mahajäetud Patarei merekindlusel on vaid üks himustaja (1) Soome kaitseministeeriumile tuli Helme B-plaan üllatusena (31) Internetis levib vandenõuteooria, et Greta Thunberg on ajarändur (5) Mart Helme: Iltalehti ajakirjanik mõistis mind valesti (47) Need pildid pole ema silmadele mõeldud: noore laulja õhtukleit oli jõhkralt paljastav! Video: Kas tunned ära maskis mehe, kes viis Anna kauplusest ära suure summa raha Sagimine autoäris jätkub: Veho Eesti müüakse maha (1) Haruldane sümptom peopesadel, mis viitab peaaegu alati vähile Jürgen Ligi: kõikelubatavus Eesti valitsemisel (38) Sotsiaaldemokraadid: Ratas peab NATO-t kritiseerinud Helme ametist vabastama (27) Koalitsioon haaras Helme liistule võtmisel ohjad (20) Jüri Luik: jutud plaanist B on absurdsed (36) Puust ja punaseks: mis saab, kui kõht on tühi, ent pangakaart jäi koju (7) Piinlik lugu: muusik Lauri Saatpalu ilmus purjuspäi teatrilavale ja etendus katkestati (2) Henn Põlluaas Helme solvangust riigikogule: opositsioon on meile öelnud hullemini (7) Valgevene vildakad valimised aitasid parlamenti Lukašenka missist kallima (8) Pildid ja video: kes on Valgevene riigipea noor kallim, kes pettuse abil parlamenti pääses? Kaire Kaljuste: enam ei saa töötajate nöökimist lubada (2) Paet Helme öeldust: Eesti valitsuse liikmete sõnadel pole enam kaalu (13) Kaja Kallase ähvardajad viibivad Rootsis (10) SEB kergitas kahtluste katet Kas teadsid, et Netflixi hittsarja naispeaosas mängib Eesti päritolu näitleja? Ametlik: Ogier lahkub Citroënist ning rallimeeskond lahkub MM-sarjast Blogi ja galerii: julgelt mänginud Eesti sai Hollandis koslepi (3) Postimehe aruanne Hollandist: kui ühed ei suuda ja teised ei viitsi, aga ikka skoorivad Reitingud: Reformierakonna mäekõrgune edu püsib, sotside toetus pöördus tõusule (15) Video ja galerii: Häädemeeste neiu võitis rahvusvahelisel iludusvõistlusel kõrge koha (1) Reps vihjas nii Järviku kui ka Lemetti ametist lahkumisele (6) Faktikontroll: kas Helme õiendus NATO kohta peab paika? (27) Uuring: Eesti rikastel suured võlad Pildid ja video: autoga auku kukkunud mehed keesid kuumas vees elusalt ära (2) Vana foto räägib: kas tunned ära lauljatari, kes sel pildil oma kuldse mobla üle nii õnnelik on? Jaapanis saab ühe euro eest hotellitoa, aga asjal on üks kummaline konks Kemerovo grupeeringust välja visatud riiukukk saadeti kaheksaks aastaks vangi (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Üle 200 ettevõtja soovib maale uusi töökohti luua

1 min lugemist
FOTO: Shutterstock

205 ettevõtjat taotlevad maamajanduse mitmekesistamiseks 12,8 miljonit eurot toetust. Toetuse saajad selguvad hiljemalt 21. jaanuariks.

Neljapäeval lõppes maapiirkonnas majandustegevuse mitmekesistamise investeeringutoetuse taotlusvoor. Ettevõtjatel oli võimalus taotleda PRIA vahendusel investeeringutoetust projektidele, mis aitavad mitmekesistada maapiirkondade majandustegevust väljaspool põllumajandustootmist.

Kuna toetuse-soove on eelarvest rohkem, otsustatakse toetuste määramine nõuetekohaste taotluste paremusjärjestuse alusel. Taotlusi hinnatakse määruses sätestatud hindamiskriteeriumide põhjal.

Kokku laekus põllumajandusettevõtetelt 58 taotlust 2 992 507 euro saamiseks, mittepõllumajandusettevõtetelt 147 taotlust 9 829 304 euro saamiseks.

Kuna toetuse-soove on eelarvest rohkem, otsustatakse toetuste määramine nõuetekohaste taotluste paremusjärjestuse alusel.

Maaelu arengukava 2014-2020 (MAK) meetme 6.4 eesmärk on maapiirkonnas, eelkõige keskustest eemale jäävates piirkondades, eelduste loomine uute sobivate ja atraktiivsete töökohtade tekkeks väljaspool põllumajandussektorit.

  • Käesoleval MAK perioodil on maaelu mitmekesistamise toetusmeetme eelarve 57 miljonit eurot, sellest 12 miljonit on eraldatud käesolevaks, neljandaks taotlusvooruks.
  • Põllumajandusettevõtjatele ja avaliku sektori põllumajandusettevõtjatele on tänavu eraldatud 4,8 miljonit eurot ja mittepõllumajanduslikele ettevõtjatele 7,2 miljonot eurot.
  • Toetust rahastatakse Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist ja Eesti riigieelarvest.
  • Otsused kinnitab PRIA hiljemalt 21. jaanuariks 2020, projektide elluviimisega võivad ettevõtjad alustada kohe taotluse esitamisele järgneval päeval.
Seotud lood
21.11.2019 22.11.2019
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto