Sisukord
Arter
Postimees
12.10.2019
Eesti Kaljulaid valib kahe erakonna vahel (63) Tallinna parkimiskorda ootavad muutused (4) Konservimeister võttis nahaalsed salakütid vahele (12) Majandus H&M on saanud uue hingamise (2) Tallinna Kaubamajas majanduse jahtumist ei paista Välismaa Etioopia peaministrit tunnustati Ida-Aafrika rahukursile suunamise eest Soome tööhõiveplaan eeldab suuremat sisserännet (1) Väidetav raketirünnak Iraani tankerile kruvib pingeid KOHALIK VAADE. Lõhenenud Itaalia: lõunas ohvrimeelsus ja korruptsioon, põhjas vähe solidaarsust (1) Arvamus Juhtkiri: Aafrika – lähedane ja lähedal (1) Kerttu Kirjanen: õpilane kui hariduse tarbija (22) Trumpi täiesti tavaline nädal (8) Poliitiline kaup (10) Risk viis sihile Kirdi rahvuslik õlg (3) Sport Haua äärel olnud motolegend Stefan Everts tuli Eesti krossipoistele nõu andma Jaanus Kriiski kolumn. Kuninganna on alasti ehk Doha võimas kaja Pilk näruse punkti taha. Kes vastutab, et jalgpallikoondis on ahelais? (3) Merendus Avamere kala takerdub keskkonnanõuetesse AK Kadri Tael: maaseaduse jäljed Eesti maastikus ja asustuspildis Karin Visnapuu & Marju Luts-Sootak: maareform oli otsustava tähendusega ettevõtmine (4) Tallinn 800: nõela mullakuhjast EKI keelekool: selgeid sõnumeid pole kunagi liiga palju Jaak Prozes: kui mu keel kaob... (10) Londonist New Yorki, mürast biitideni, püherdab nagu koer Nädala plaat: Nick Cave’i murtud südamete klubi paradiis Aja auk. Džässtrummar Mesikäpp: Mikromaailma sõnumid. Komandeering antimaailma Mesikäpp: Ümberkorraldused meediamaastikul Arter Lauri Leesi: Nii nagu hea hariduse, saab ka kõik muu elus ainult pingutades (26) Kui seda rehepeksu poleks olnud Idufirma Räniorus: õhtusöök kodutute supiköögis, metsikud peod ja hullult tööd (1) Ärge arvake, et võõrsil on kerge alustada! Isiksused, kamp või meeskond? (1) Filmiarvustus: Mõrvar sinus eneses (1) Parim aeg kõrvitsasupiks: rahvusooperi peakokk Kalvi Sedrik paneb sinna ka kana ja seeni Jutuajamine pirtsakast vanaprouast lapsepõlvekoduga Sõiduproov: moevaist ei vea Mazdat alt. Tõestuseks kas või see uus linnadžiip Mazda uus mootor: põleb, aga teistmoodi Mäekristallist arvutikiibini (1) Kuidas vale riietus võib eduvõimalused kihva keerata (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Isiksused, kamp või meeskond?

4 min lugemist
Laevakokk Priit Kuusk(vasakul) ja Tiit Pruuli FOTO: Assar Jõepera
Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuidas panna kokku kõlama laevapere, mille iga liige on isiksus omaette? Eks laias laastus sarnaneb elu pikal merereisil sellega, kuidas elatakse kodus oma pere ringis või tehakse tööd kollektiivis. Siiski on laevas üht-teist, mis käib teistmoodi kui kodutares. Panen need asjad kirja selles järjekorras, kuidas nad just praegu ookeanil pähe tulevad.

Esiteks – eks sa katsu kirjutada (või ükskõik mida muud teha), kui laev raputab ja kõigutab. Kogu aeg kõigutab. Kui kinni ei hoia, siis kukud külili. Kuival maal kukkusin viimati külili ühel tudengiüritusel 30 aastat tagasi. Igatahes on elu siin tihti füüsiliselt raske, ebamugav ja väsitav.

Teiseks – seksuaalelu võimalused on piiratud. Ses asjas ei olegi nagu midagi kommenteerida. Olen aastaid mõelnud, et kellele küll antakse välja ajakirja Maaja, ja nüüd siis tean – meremeestele.

Ja kolmandaks tuleb tõdeda, et meeskonnatööl on oma eripärad.

11.10.2019 14.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto