Sisukord
Arvamus
Postimees
12.10.2019
Eesti Kaljulaid valib kahe erakonna vahel (63) Tallinna parkimiskorda ootavad muutused (4) Konservimeister võttis nahaalsed salakütid vahele (12) Majandus H&M on saanud uue hingamise (2) Tallinna Kaubamajas majanduse jahtumist ei paista Välismaa Etioopia peaministrit tunnustati Ida-Aafrika rahukursile suunamise eest Soome tööhõiveplaan eeldab suuremat sisserännet (1) Väidetav raketirünnak Iraani tankerile kruvib pingeid KOHALIK VAADE. Lõhenenud Itaalia: lõunas ohvrimeelsus ja korruptsioon, põhjas vähe solidaarsust (1) Arvamus Juhtkiri: Aafrika – lähedane ja lähedal (1) Kerttu Kirjanen: õpilane kui hariduse tarbija (22) Trumpi täiesti tavaline nädal (8) Poliitiline kaup (10) Risk viis sihile Kirdi rahvuslik õlg (3) Sport Haua äärel olnud motolegend Stefan Everts tuli Eesti krossipoistele nõu andma Jaanus Kriiski kolumn. Kuninganna on alasti ehk Doha võimas kaja Pilk näruse punkti taha. Kes vastutab, et jalgpallikoondis on ahelais? (3) Merendus Avamere kala takerdub keskkonnanõuetesse AK Kadri Tael: maaseaduse jäljed Eesti maastikus ja asustuspildis Karin Visnapuu & Marju Luts-Sootak: maareform oli otsustava tähendusega ettevõtmine (4) Tallinn 800: nõela mullakuhjast EKI keelekool: selgeid sõnumeid pole kunagi liiga palju Jaak Prozes: kui mu keel kaob... (10) Londonist New Yorki, mürast biitideni, püherdab nagu koer Nädala plaat: Nick Cave’i murtud südamete klubi paradiis Aja auk. Džässtrummar Mesikäpp: Mikromaailma sõnumid. Komandeering antimaailma Mesikäpp: Ümberkorraldused meediamaastikul Arter Lauri Leesi: Nii nagu hea hariduse, saab ka kõik muu elus ainult pingutades (26) Kui seda rehepeksu poleks olnud Idufirma Räniorus: õhtusöök kodutute supiköögis, metsikud peod ja hullult tööd (1) Ärge arvake, et võõrsil on kerge alustada! Isiksused, kamp või meeskond? (1) Filmiarvustus: Mõrvar sinus eneses (1) Parim aeg kõrvitsasupiks: rahvusooperi peakokk Kalvi Sedrik paneb sinna ka kana ja seeni Jutuajamine pirtsakast vanaprouast lapsepõlvekoduga Sõiduproov: moevaist ei vea Mazdat alt. Tõestuseks kas või see uus linnadžiip Mazda uus mootor: põleb, aga teistmoodi Mäekristallist arvutikiibini (1) Kuidas vale riietus võib eduvõimalused kihva keerata (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Trumpi täiesti tavaline nädal

3 min lugemist
USA president Donald Trump. FOTO: Andrus Peegel

Kui maailma ajakirjandus võttis kokku oktoobri esimese nädala Donald Trumpi juhitavas Valges Majas, märgiti, et muuhulgas jõudis president oma lemmikkanalis Twitteris õnnitleda kommunistlikku Hiinat 70. sünnipäeva puhul ning avalikkus sai teada tema ideest rajada Mehhiko piirile alligaatoreid ja madusid täis kraav, seda kõike muidugi hüsteerilise ja kohati seosetu sotsiaalmeedias lärmamise kõrval demokraatide algatatud tagandamisprotsessi üle.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Nüüd tagasi vaadates on see justkui kirjeldus vaba maailma liidri sündmustevaesest töönädalast.

Sest läinud pühapäeva õhtul tuli Valgest Majast teade: «Türgi alustab peagi pikalt planeeritud operatsiooni Põhja-Süürias.»

Selgus, et Trumpi ja Türgi presidendi Recep Tayyip Erdoğani telefonikõne oli päädinud otsusega, et USA viib Türgi-Süüria piirilt ära sadakond oma sõdurit, kes olid seni olnud ainsaks takistuseks, mis hoidis Türgit ründamast piirkonda kontrollivaid kurde. Maailm oli hämmingus: kuidas sai Trump lüüa noa selga lojaalsetele liitlastele kurdidele, kes olid teinud ISISe tagasilöömisel ära musta töö ja kaotanud selle käigus 11 000 võitlejat.

Aga tühja sellest maailma hämmingust. Trump teab, mida teeb, ja mida ta teeb, teeb ta edukalt. Või vähemalt nii ta väitis end esmaspäeval õigustades. Muidugi Twitteris.

11.10.2019 14.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto