Sisukord
Investeerimine
Postimees
12.10.2019
Eesti Kaljulaid valib kahe erakonna vahel (63) Tallinna parkimiskorda ootavad muutused (4) Konservimeister võttis nahaalsed salakütid vahele (12) Majandus H&M on saanud uue hingamise (2) Tallinna Kaubamajas majanduse jahtumist ei paista Välismaa Etioopia peaministrit tunnustati Ida-Aafrika rahukursile suunamise eest Soome tööhõiveplaan eeldab suuremat sisserännet (1) Väidetav raketirünnak Iraani tankerile kruvib pingeid KOHALIK VAADE. Lõhenenud Itaalia: lõunas ohvrimeelsus ja korruptsioon, põhjas vähe solidaarsust (1) Arvamus Juhtkiri: Aafrika – lähedane ja lähedal (1) Kerttu Kirjanen: õpilane kui hariduse tarbija (22) Trumpi täiesti tavaline nädal (8) Poliitiline kaup (10) Risk viis sihile Kirdi rahvuslik õlg (3) Sport Haua äärel olnud motolegend Stefan Everts tuli Eesti krossipoistele nõu andma Jaanus Kriiski kolumn. Kuninganna on alasti ehk Doha võimas kaja Pilk näruse punkti taha. Kes vastutab, et jalgpallikoondis on ahelais? (3) Merendus Avamere kala takerdub keskkonnanõuetesse AK Kadri Tael: maaseaduse jäljed Eesti maastikus ja asustuspildis Karin Visnapuu & Marju Luts-Sootak: maareform oli otsustava tähendusega ettevõtmine (4) Tallinn 800: nõela mullakuhjast EKI keelekool: selgeid sõnumeid pole kunagi liiga palju Jaak Prozes: kui mu keel kaob... (10) Londonist New Yorki, mürast biitideni, püherdab nagu koer Nädala plaat: Nick Cave’i murtud südamete klubi paradiis Aja auk. Džässtrummar Mesikäpp: Mikromaailma sõnumid. Komandeering antimaailma Mesikäpp: Ümberkorraldused meediamaastikul Arter Lauri Leesi: Nii nagu hea hariduse, saab ka kõik muu elus ainult pingutades (26) Kui seda rehepeksu poleks olnud Idufirma Räniorus: õhtusöök kodutute supiköögis, metsikud peod ja hullult tööd (1) Ärge arvake, et võõrsil on kerge alustada! Isiksused, kamp või meeskond? (1) Filmiarvustus: Mõrvar sinus eneses (1) Parim aeg kõrvitsasupiks: rahvusooperi peakokk Kalvi Sedrik paneb sinna ka kana ja seeni Jutuajamine pirtsakast vanaprouast lapsepõlvekoduga Sõiduproov: moevaist ei vea Mazdat alt. Tõestuseks kas või see uus linnadžiip Mazda uus mootor: põleb, aga teistmoodi Mäekristallist arvutikiibini (1) Kuidas vale riietus võib eduvõimalused kihva keerata (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

H&M on saanud uue hingamise

3 min lugemist
  • Sel aastal on H&Mi aktsia kerkinud üle 60 protsendi
  • Perekond Persson on suurendanud osalust H&M-is kümne protsendipunkti võrra
  • Esimest korda viimasel seitsmel aastal kasvab H&Mi käive laoseisust kiiremini
H&Mi kauplus. FOTO: REGIS DUVIGNAU/REUTERS/SCANPIX

Kaks aastat tagasi, 2017. aasta suvel kirjutas Rootsi majandusleht Dagens Industrie, et kuningakoda on müünud kõik perefondile Gallierafonden kuulunud maailma ühe tuntuma moerõivaste jaemüüja Hennes & Mauritz (H&M) aktsiad.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ära müüdi 24 000 väärtpaberit, mille eest saadi neli miljonit Rootsi krooni (toonase kursi järgi 385 000 eurot).

H&M aktsia oli tolleks ajaks langenud juba kaks aastat, mistõttu kuningapere mure oma investeeringu pärast oli täiesti põhjendatud ja aktsia langeski edasi.

Pärast nelja aastat kestnud langust on nüüd kõik teisiti. Aasta algusest on H&Mi aktsia hüpanud pea kahe kolmandiku võrra, olles sellega konkurentsitult parim suurettevõtte aktsia Stockholmi börsil. Oma suhtumist on muutnud ka omal ajal aktsialangust ennustanud investeerimispanga Carnegie analüütik Niklas Ekman, keda Rootsis seetõttu H&Mi oraakliks kutsutakse.

«Suhtun H&Mi ettevaatlikult üha positiivsemalt,» ütles Ekman mõni aeg tagasi Rootsi majanduslehele Dagens Industrie.

Aktsia hinnatõusu taga on muuhulgas ka suuromanik perekond Persson, kelle kolmanda põlvkonna esindaja Karl-Johan Persson on tegevjuht ja tema isa Stefan Persson nõukogu esimees. Perekond on suurendanud oma osalust kümne protsendi võrra, 47,9 protsendini. Tänu kahe eri häälearvuga aktsiate süsteemile kuulub perekonnale koguni 74,7 protsenti häältest.

Lisaks on Stefan Perssoni õe Lottie Thami perel 5,4 protsenti aktsiatest ja 2,6 protsenti häältest.

11.10.2019 14.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto