Sisukord
Investeerimine
Postimees
12.10.2019
Eesti Kaljulaid valib kahe erakonna vahel (63) Tallinna parkimiskorda ootavad muutused (4) Konservimeister võttis nahaalsed salakütid vahele (12) Majandus H&M on saanud uue hingamise (2) Tallinna Kaubamajas majanduse jahtumist ei paista Välismaa Etioopia peaministrit tunnustati Ida-Aafrika rahukursile suunamise eest Soome tööhõiveplaan eeldab suuremat sisserännet (1) Väidetav raketirünnak Iraani tankerile kruvib pingeid KOHALIK VAADE. Lõhenenud Itaalia: lõunas ohvrimeelsus ja korruptsioon, põhjas vähe solidaarsust (1) Arvamus Juhtkiri: Aafrika – lähedane ja lähedal (1) Kerttu Kirjanen: õpilane kui hariduse tarbija (22) Trumpi täiesti tavaline nädal (8) Poliitiline kaup (10) Risk viis sihile Kirdi rahvuslik õlg (3) Sport Haua äärel olnud motolegend Stefan Everts tuli Eesti krossipoistele nõu andma Jaanus Kriiski kolumn. Kuninganna on alasti ehk Doha võimas kaja Pilk näruse punkti taha. Kes vastutab, et jalgpallikoondis on ahelais? (3) Merendus Avamere kala takerdub keskkonnanõuetesse AK Kadri Tael: maaseaduse jäljed Eesti maastikus ja asustuspildis Karin Visnapuu & Marju Luts-Sootak: maareform oli otsustava tähendusega ettevõtmine (4) Tallinn 800: nõela mullakuhjast EKI keelekool: selgeid sõnumeid pole kunagi liiga palju Jaak Prozes: kui mu keel kaob... (10) Londonist New Yorki, mürast biitideni, püherdab nagu koer Nädala plaat: Nick Cave’i murtud südamete klubi paradiis Aja auk. Džässtrummar Mesikäpp: Mikromaailma sõnumid. Komandeering antimaailma Mesikäpp: Ümberkorraldused meediamaastikul Arter Lauri Leesi: Nii nagu hea hariduse, saab ka kõik muu elus ainult pingutades (26) Kui seda rehepeksu poleks olnud Idufirma Räniorus: õhtusöök kodutute supiköögis, metsikud peod ja hullult tööd (1) Ärge arvake, et võõrsil on kerge alustada! Isiksused, kamp või meeskond? (1) Filmiarvustus: Mõrvar sinus eneses (1) Parim aeg kõrvitsasupiks: rahvusooperi peakokk Kalvi Sedrik paneb sinna ka kana ja seeni Jutuajamine pirtsakast vanaprouast lapsepõlvekoduga Sõiduproov: moevaist ei vea Mazdat alt. Tõestuseks kas või see uus linnadžiip Mazda uus mootor: põleb, aga teistmoodi Mäekristallist arvutikiibini (1) Kuidas vale riietus võib eduvõimalused kihva keerata (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tallinna Kaubamajas majanduse jahtumist ei paista

1 min lugemist
  • Tallinna Kaubamaja käive kasvas kolmandas kvartalis 8,3 protsenti
  • Eesti jaekaubanduse käive kasvas teises kvartalis 6,6 protsenti
  • Kõige paremini läks auto- kõige kehvemini jalatsikaubanduse sektoril
Osturalli Tallinna Kaubamajas. FOTO: Mihkel Maripuu

Samal ajal, kui üha rohkem räägitakse nii maailma kui ka Eesti majanduse jahtumisest, ei ole Tallinna Kaubamaja kolmanda kvartali tulemustest majanduse jahtumist kuidagi paista.

Kaubamaja Grupi käive kasvas kolmandas kvartalis 8,3 protsenti, 179 miljoni euroni. Nii suur oli grupi käibekasv viimati kaks aastat tagasi – 2017. aasta kolmandas kvartalis, mil majanduskasv oli 4,4 protsenti ja jooksevhindades arvestatuna kasvas majandus siis koguni üle üheksa protsendi. Selle aasta kolmanda kvartali majanduskasv pole teada, aga teises kvartalis kasvas meie majandus 3,6 ning jooksevhindades 7,9 protsenti.

On näha ka, et Tallinna Kaubamaja käive kasvas teises kvartalis üldisest turust kiiremini. Jälle, kolme kvartali kaubandusstatistikat pole teada, aga juulis ja juunis kasvas Eestis jaekaubandusettevõtete kogukäive 6,6 protsenti, 1,9 miljardi euroni.

Tallinna Kaubamaja Grupi kasum kasvas 10,4 protsenti, 19,9 miljoni euroni.

Tallinna Kaubamaja käive. FOTO: Pm

Kõige suurema müügikasvu tegi autosegment, kuhu kuuluvad muuhulgas Opelite müüja Viking Motors ning KIA kaubamärgi autode müüja KIA Auto. Käibe kasvule andis tõuke ettevõtetele tehtud suuremahulised autoparkide müügid ehk nn fleet-müük.

«Ehkki fleet-müügid survestasid veidi marginaali, kujunes 2019. aasta kolmas kvartal grupi autosegmendile aasta varasemast kasumlikumaks,» seisab kolmanda kvartali majandusaruandes.

Tallinna Kaubamaja suurim on supermarketite segment ehk Selver, mille käive kasvas 5,5 protsenti, 117,6 miljoni euroni, ja kasum 7,9 protsenti, 6,5 miljoni euroni. Käibekasv ei peegelda aga kogu tegelikkust, sest möödunud aasta teises pooles lisandus kaks kauplust. Samas suleti selle aasta novembris renoveerimiseks üks kauplus.

Kaubamajade segmendi ehk Tallinna ja Tartu kaubamajade käive kasvas 4,6 protsenti, 23,8 miljoni euroni, ja kasum 2,9 protsenti, 0,75 miljoni euroni.

Väga kehvasti läheb Tallinna Kaubamaja jalatsikaubandusgrupil, mille käive kukkus kolmandas kvartalis 12 protsenti, 2,2 euroni, ning kahjum kasvas 55 protsenti, 0,3 miljoni euroni. Ettevõtte sõnul mõjutas kolmanda kvartali müügitulu tihe konkurents jalatsiturul ja agressiivsed hooajakauba allahindluskampaaniad seoses planeeritavate kaubavaliku muudatustega tulevatel hooaegadel.

Seotud lood
11.10.2019 14.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto