Sisukord
Välismaa
Postimees
12.10.2019
Eesti Kaljulaid valib kahe erakonna vahel (63) Tallinna parkimiskorda ootavad muutused (4) Konservimeister võttis nahaalsed salakütid vahele (12) Majandus H&M on saanud uue hingamise (2) Tallinna Kaubamajas majanduse jahtumist ei paista Välismaa Etioopia peaministrit tunnustati Ida-Aafrika rahukursile suunamise eest Soome tööhõiveplaan eeldab suuremat sisserännet (1) Väidetav raketirünnak Iraani tankerile kruvib pingeid KOHALIK VAADE. Lõhenenud Itaalia: lõunas ohvrimeelsus ja korruptsioon, põhjas vähe solidaarsust (1) Arvamus Juhtkiri: Aafrika – lähedane ja lähedal (1) Kerttu Kirjanen: õpilane kui hariduse tarbija (22) Trumpi täiesti tavaline nädal (8) Poliitiline kaup (10) Risk viis sihile Kirdi rahvuslik õlg (3) Sport Haua äärel olnud motolegend Stefan Everts tuli Eesti krossipoistele nõu andma Jaanus Kriiski kolumn. Kuninganna on alasti ehk Doha võimas kaja Pilk näruse punkti taha. Kes vastutab, et jalgpallikoondis on ahelais? (3) Merendus Avamere kala takerdub keskkonnanõuetesse AK Kadri Tael: maaseaduse jäljed Eesti maastikus ja asustuspildis Karin Visnapuu & Marju Luts-Sootak: maareform oli otsustava tähendusega ettevõtmine (4) Tallinn 800: nõela mullakuhjast EKI keelekool: selgeid sõnumeid pole kunagi liiga palju Jaak Prozes: kui mu keel kaob... (10) Londonist New Yorki, mürast biitideni, püherdab nagu koer Nädala plaat: Nick Cave’i murtud südamete klubi paradiis Aja auk. Džässtrummar Mesikäpp: Mikromaailma sõnumid. Komandeering antimaailma Mesikäpp: Ümberkorraldused meediamaastikul Arter Lauri Leesi: Nii nagu hea hariduse, saab ka kõik muu elus ainult pingutades (26) Kui seda rehepeksu poleks olnud Idufirma Räniorus: õhtusöök kodutute supiköögis, metsikud peod ja hullult tööd (1) Ärge arvake, et võõrsil on kerge alustada! Isiksused, kamp või meeskond? (1) Filmiarvustus: Mõrvar sinus eneses (1) Parim aeg kõrvitsasupiks: rahvusooperi peakokk Kalvi Sedrik paneb sinna ka kana ja seeni Jutuajamine pirtsakast vanaprouast lapsepõlvekoduga Sõiduproov: moevaist ei vea Mazdat alt. Tõestuseks kas või see uus linnadžiip Mazda uus mootor: põleb, aga teistmoodi Mäekristallist arvutikiibini (1) Kuidas vale riietus võib eduvõimalused kihva keerata (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

KOHALIK VAADE. Lõhenenud Itaalia: lõunas ohvrimeelsus ja korruptsioon, põhjas vähe solidaarsust

5 min lugemist
  • Juba 150 aastat süüdistavad lõunaitaallased riigi põhjaosa röövis.
  • Itaalia ühendamise ajal olid nemad jõukad, nüüd aga riigi vaesem piirkond.
  • Põhja pool sõimatakse lõuna elanikke korrumpeerunud ja laiskadeks maakateks.
  • Seni pole ükski toetusprogramm aidanud Lõuna-Itaalial põhjaosale järele võtta.
Elamukvartal Sitsiilia suurimas linnas Palermos, selle veerel põlenud prügi. FOTO: Christoph Eckelt/Caro/Scanpix

Napolist pisut lõuna pool mäetipul asuv Castellabate on kaunis väikelinn, kust avaneb vaade merele. Itaallaste seas on see tuntud kui filmi «Tere tulemast lõunasse» («Benvenuti al Sud») võttepaik: komöödia jutustab Milano postitöötajast, kes saadetakse karistusena eksimuste eest tööle just sellesse Lõuna-Itaalia linnakesse.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Riigis, kus viimastel Euroopa Parlamendi valimistel hääletasid Roomast põhja pool elavad inimesed peamiselt parempoolse euroskeptilise Liiga poolt ning pealinnast lõunas elavad inimesed populistliku Viie Tähe Liikumise poolt, on küsimus territoriaalsest ühtekuuluvusest ülima tähtsusega.

21. sajandi Itaalia ülesanne on selgitada välja, kas lõunas valitsevad tõesti ohvrikultuur, korruptsioon ja vilets juhtimine ning põhjas isekus ja ülbus. Seejuures on võimalik, et mõlemad hinnangud on tõesed.

11.10.2019 14.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto