Sisukord
Välismaa
Tänane leht
12.10.2019
Eesti Kaljulaid valib kahe erakonna vahel (62) Tallinna parkimiskorda ootavad muutused (4) Konservimeister võttis nahaalsed salakütid vahele (12) Majandus H&M on saanud uue hingamise (2) Tallinna Kaubamajas majanduse jahtumist ei paista Välismaa Etioopia peaministrit tunnustati Ida-Aafrika rahukursile suunamise eest Soome tööhõiveplaan eeldab suuremat sisserännet (1) Väidetav raketirünnak Iraani tankerile kruvib pingeid KOHALIK VAADE. Lõhenenud Itaalia: lõunas ohvrimeelsus ja korruptsioon, põhjas vähe solidaarsust (1) Arvamus Juhtkiri: Aafrika – lähedane ja lähedal (1) Kerttu Kirjanen: õpilane kui hariduse tarbija (22) Trumpi täiesti tavaline nädal (8) Poliitiline kaup (10) Risk viis sihile Kirdi rahvuslik õlg (3) Sport Haua äärel olnud motolegend Stefan Everts tuli Eesti krossipoistele nõu andma Jaanus Kriiski kolumn. Kuninganna on alasti ehk Doha võimas kaja Pilk näruse punkti taha. Kes vastutab, et jalgpallikoondis on ahelais? (3) Merendus Avamere kala takerdub keskkonnanõuetesse AK Kadri Tael: maaseaduse jäljed Eesti maastikus ja asustuspildis Karin Visnapuu & Marju Luts-Sootak: maareform oli otsustava tähendusega ettevõtmine (4) Tallinn 800: nõela mullakuhjast EKI keelekool: selgeid sõnumeid pole kunagi liiga palju Jaak Prozes: kui mu keel kaob... (10) Londonist New Yorki, mürast biitideni, püherdab nagu koer Nädala plaat: Nick Cave’i murtud südamete klubi paradiis Aja auk. Džässtrummar Mesikäpp: Mikromaailma sõnumid. Komandeering antimaailma Mesikäpp: Ümberkorraldused meediamaastikul Arter Lauri Leesi: Nii nagu hea hariduse, saab ka kõik muu elus ainult pingutades (27) Kui seda rehepeksu poleks olnud Idufirma Räniorus: õhtusöök kodutute supiköögis, metsikud peod ja hullult tööd (1) Ärge arvake, et võõrsil on kerge alustada! Isiksused, kamp või meeskond? (1) Filmiarvustus: Mõrvar sinus eneses (1) Parim aeg kõrvitsasupiks: rahvusooperi peakokk Kalvi Sedrik paneb sinna ka kana ja seeni Jutuajamine pirtsakast vanaprouast lapsepõlvekoduga Sõiduproov: moevaist ei vea Mazdat alt. Tõestuseks kas või see uus linnadžiip Mazda uus mootor: põleb, aga teistmoodi Mäekristallist arvutikiibini (1) Kuidas vale riietus võib eduvõimalused kihva keerata (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Etioopia peaministrit tunnustati Ida-Aafrika rahukursile suunamise eest

3 min lugemist
  • Nobeli rahupreemia pälvinud Abiy Ahmed sõlmis Etioopia ja Eritrea rahuleppe.
  • Kodumaal on Etioopia valitsusjuht leevendanud varasemat repressiivset režiimi.
  • Nobeli komitee hinnangul on Abiy Ahmed autasustamine julgustus talle.
  • Etioopia arengut kammitseb etniline vägivald, Eritreas püsib karm diktatuur.
Etioopia peaminister Abiy Ahmed (vasakul) ja Eritrea president Isaias Afwerki mullu suvel Addis Abebas Eritrea saatkonna taasavamisel. FOTO: STRINGER/EPA/Scanpix

Oma pingutuste eest lahendada paarkümmend aastat püsinud piirikonflikti Eritreaga eile Nobeli rahupreemia pälvinud Etioopia peaminister Abiy Ahmed loodab, et talle määratud auhind on inspiratsiooniks kogu maailmajaole.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

2018. aasta aprillis Etioopia peaministriks saades algatas Abiy ulatuslikud liberaalsed reformid seni rangelt kontrollitud riigis. Ta andis poliitilistele parteidele õiguse tegutseda, vabastas vanglatest tuhandeid opositsiooniaktiviste ja lubas eksiilis viibivatel dissidentidel koju naasta. Ühtlasi on Abiy valitsusjuhina soodustanud naiste tõusmist mõjukatele positsioonidele ning vallandanud terve hulga seni puutumatuna tundunud ametnikke, kellest osa süüdistati piinamises.

Enne peaministriks saamist tegutses Abiy küberluure valdkonnas ning pooleteise aastaga ametis on ta omandanud maine kui juht, kes on valmis võtma riske, astudes vastu aastakümneid vindunud probleemidele.

11.10.2019 14.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto