Sisukord
Välismaa
Postimees
12.10.2019
Eesti Kaljulaid valib kahe erakonna vahel (63) Tallinna parkimiskorda ootavad muutused (4) Konservimeister võttis nahaalsed salakütid vahele (12) Majandus H&M on saanud uue hingamise (2) Tallinna Kaubamajas majanduse jahtumist ei paista Välismaa Etioopia peaministrit tunnustati Ida-Aafrika rahukursile suunamise eest Soome tööhõiveplaan eeldab suuremat sisserännet (1) Väidetav raketirünnak Iraani tankerile kruvib pingeid KOHALIK VAADE. Lõhenenud Itaalia: lõunas ohvrimeelsus ja korruptsioon, põhjas vähe solidaarsust (1) Arvamus Juhtkiri: Aafrika – lähedane ja lähedal (1) Kerttu Kirjanen: õpilane kui hariduse tarbija (22) Trumpi täiesti tavaline nädal (8) Poliitiline kaup (10) Risk viis sihile Kirdi rahvuslik õlg (3) Sport Haua äärel olnud motolegend Stefan Everts tuli Eesti krossipoistele nõu andma Jaanus Kriiski kolumn. Kuninganna on alasti ehk Doha võimas kaja Pilk näruse punkti taha. Kes vastutab, et jalgpallikoondis on ahelais? (3) Merendus Avamere kala takerdub keskkonnanõuetesse AK Kadri Tael: maaseaduse jäljed Eesti maastikus ja asustuspildis Karin Visnapuu & Marju Luts-Sootak: maareform oli otsustava tähendusega ettevõtmine (4) Tallinn 800: nõela mullakuhjast EKI keelekool: selgeid sõnumeid pole kunagi liiga palju Jaak Prozes: kui mu keel kaob... (10) Londonist New Yorki, mürast biitideni, püherdab nagu koer Nädala plaat: Nick Cave’i murtud südamete klubi paradiis Aja auk. Džässtrummar Mesikäpp: Mikromaailma sõnumid. Komandeering antimaailma Mesikäpp: Ümberkorraldused meediamaastikul Arter Lauri Leesi: Nii nagu hea hariduse, saab ka kõik muu elus ainult pingutades (26) Kui seda rehepeksu poleks olnud Idufirma Räniorus: õhtusöök kodutute supiköögis, metsikud peod ja hullult tööd (1) Ärge arvake, et võõrsil on kerge alustada! Isiksused, kamp või meeskond? (1) Filmiarvustus: Mõrvar sinus eneses (1) Parim aeg kõrvitsasupiks: rahvusooperi peakokk Kalvi Sedrik paneb sinna ka kana ja seeni Jutuajamine pirtsakast vanaprouast lapsepõlvekoduga Sõiduproov: moevaist ei vea Mazdat alt. Tõestuseks kas või see uus linnadžiip Mazda uus mootor: põleb, aga teistmoodi Mäekristallist arvutikiibini (1) Kuidas vale riietus võib eduvõimalused kihva keerata (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Soome tööhõiveplaan eeldab suuremat sisserännet

3 min lugemist
  • Sotsist peaminister Antti Rinne loodab ikka tööhõive eesmärgid saavutada.
  • Rahandusministeeriumi prognoosi kohaselt on majanduse kohal tumedad pilved
  • Enamus Eduskonna esindatud erakondi pooldab suurema sisseränne lubamist.
Soome peaministri Antti Rinne tööhõiveplaanid muutuvad iga päevaga keerulisemaks, kuna jahenev majandus ennustab kehvemaid aegu. FOTO: Martin Divíšek/EPA/Scanpix

Soome peaminister Antti Rinne lubas hiljuti YLE eetris, et paneb oma pea pakule, kui järgmise aasta augustiks ei ole Soomes rakendust leidnud vähemalt 30 000 uut töötajat ning valitsuse plaan jõuda mõne aastaga 75-protsendilise tööhõiveni on endiselt jõus, kuid maailmamajanduse jahenemise tõttu muutub selle elluviimine üha keerukamaks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Soome majandusolukord mõjutab ka tööhõivet, ja prognoosi kohaselt suudetakse valitsusperioodi lõpuks saavutada vaid 73,1 protsendi suurune tööhõive. Valitsuse plaane mõjutab kõige rohkem maailmamajanduse olukord, mis elab hetkel läbi segaseid aegu. Brexit, ameeriklaste kaubandussõjad ja nii Saksamaa kui ka Rootsi majanduste jahenemised tähendavad Soomele majanduslikult kehvemaid aegu.

Viimasel ajal on suurenenud ka koosotsustamised ehk YT-läbirääkimised, mis üldiselt tähendavad töökohtade kadu. Töökohti on vähendatud suurel määral – näiteks laevaehitusfirma Wärtsilä koondab 200 inimest, OP-pank loobub 115 töötajast ning mitmed metsandusettevõtted tõmbavad samuti tegevust koomale. Olukord kipub liikuma sinnapoole, kus nädalas kaotab oma töö rohkem inimesi, kui võetakse tööle.

11.10.2019 14.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto