Sisukord
Välismaa
Postimees
18.02.2020
Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku (3) Saeveskit ähvardab materjalipuudus (1) Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (9) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (13) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (5) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust (4) Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu (3) Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid (5) Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus (1) Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Vaaderpassiga mees ilusalt õudsete fotode keskel Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (5) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot (9) Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi (5) Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja (1) Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

«Hiinale on Venemaa Kaug-Ida nagu vaese sugulase hea korter»

5 min lugemist
  • Hiina kasutab Venemaa Kaug-Ida suhtes ootamistaktikat.
  • Hiinlased ostavad toorainet, kuid ei panusta kohapeal tooraine tootmisse.
  • Nooremad hiinlased suhtuvad venelastesse üsna põlglikult.
  • Piirkonda jõuab üha rohkem Põhja-Korea töölisi, kes teenivad head palka.
Eestis sündinud geograaf Vladimir Karakin on Kaug-Idas elanud juba viimased 40 aastat, kuid on endiselt sünnimaa eluga hästi kursis. FOTO: Jaanus Piirsalu

Maavarade poolest rikas Venemaa Kaug-Ida on hiinlastele nagu külmkappi pandud lihatükk, mis ootab oma aega, ütles Postimehele Vladivostoki geograaf, Tallinnas sündinud Vladimir Karakin.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Praeguseks 74-aastane mees ei kaotanud 40 aastat tagasi Kaug-Idasse elama ja tööle kolimise järel sidet Eestiga: Karakin aitas aastaid Hardo Aasmäed, keda nimetas oma heaks sõbraks, käib siiani iga aasta Eestis ning hoiab end siinse eluga kursis.

Venemaa Kaug-Idast on aastaid arvatud, et see langeb Hiina majandusliku mõju alla ning hiinlased ujutavad regiooni üle. Kümme aastat tagasi muutus hirm hoopis lootuseks, et Hiina võiks tulla ja rohkem investeerida. Nüüdne seis on, et Hiina ettevõtlus ja töölised lähevad vaikselt Kaug-Idast ära. Mis on selle põhjus?

17.02.2020 19.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto