Sisukord
Arvamus
Tänane leht
15.10.2019
Eesti Eesti Pank hoiatas pensionireformi tagajärgede eest (43) Seeder: Eesti Pank räägib vanu jutupunkte, aga pakub vähe uut (1) Riigikaitsekomisjon lubaks ajateenijaid õhtuti koju, kuid soovib täpsemat analüüsi Tallinna alkopiirangud: lastega tegelejad poolt, ettevõtjad vastu (5) Meediaettevõtted tahavad lehtede kojukande päästmiseks ühisfirmat (1) Majandus Biosegadus ajab tanklaketid nugade peale (13) Seli laiendab Tallinnas haaret (1) Nobeli majanduspreemia läks teist korda ajaloos naisele Välismaa Orbán kaotas pealinnas võimu KOHALIK VAADE. Kataloonia iseseisvuspüüdlused jätkavad Hispaania lõhestamist (13) Poola võimupartei kasvatas oma ülekaalu Meeleheide ajas kurdid al-Assadi rüppe (7) Arvamus Juhtkiri: süvariik mässab. Või siis mitte (28) Taaniel Raudsepp: Eestile ei ole vaja veel üht kulukat riigiteatrit (12) Kalev Stoicescu: kas Putini usaldusväärne liitlane on tema järglane presidendiametis? (10) Vahur Kersna: listeeriaskandaal ellujäänu mätta otsast (35) Meie Eesti Kerli Onno: Zapad 2017 ja kolme Balti riigi erinevad sõnumid (2) Erkki Koort: võitlus ei toimu meie peades Kultuur Joonas ilma komandeeringuta EMTA suures saalis «Siil udus» poleks saanud digitaalselt sündida Lil-tüübid Hollywoodis: magamistoa-träpp möllas klassiõhtul Ökolavastus haukuvast vigurvändast Sport Saksa masinavärk uputas Eesti ka ühe hammasrattata Loskutov: meeste maratoni keskmine tase on tõusnud Tervis Isoleerimine tööelust vallandas eestlannal skisofreenia Tallinn Tallinna alkopiirangud: lastega tegelejad poolt, ettevõtjad vastu (5) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Taaniel Raudsepp: Eestile ei ole vaja veel üht kulukat riigiteatrit

5 min lugemist
Tallinna Linnahall.  FOTO: Mihkel Maripuu

Meil tasub põhjalikult vaagida, kuidas kasutada seda hiigelsummat, mis kuluks linnahalli plaanitava ooperiteatri peale. Mis oleks parim, eesti kultuuri säilimise vaates tulemuslik investeering? See debatt on pidamata ja see on demokraatlikus riigis suur probleem, kirjutab Tallinna Kunstihoone juhataja Taaniel Raudsepp. 

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Minister Tõnis Lukas on viimas valitsusse ettepanekut rajada kultuurkapitali finantseerimisel linnahalli ooperiteater. Kas Eesti vajab veel üht kallist riigiteatrit? Kui kalliks läheb selle ülalpidamine? Mis saab Estonia majast? Kas kultuurkapitali rahaga võiks teha ka midagi muud? Need küsimused on läbi arutamata, uudiseid vaadates tundub, et kõik on selge ning ooper tuleb sama vältimatult nagu Tutti Gabbati Verdi ooperi «Falstaff» lõpus.

Kulka toel on ehitatud terve rida suuri ja olulisi objekte – muuhulgas Kumu, Eesti Rahva Muuseum ja muusika- ja teatriakadeemia uus saal. Praeguseks kapitaalremonti vajava kunstihoone ehitust finantseeris 85 aastat tagasi samuti kultuurkapital. Kõik need majad ei ole olnud mitte ainult kallid ehitada, vaid on kahtlemata ka kulukad üleval pidada. Iga uus hoone tähendab lisaks ehitamiskulule ka eelarvet nende asutuste tööks. Kultuur on kallis, ja peabki olema ambitsioonikas, aga alati tuleb küsida ka alternatiivide ja valikute üle.

14.10.2019 16.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto