Sisukord
Teater
Tänane leht
15.10.2019
Eesti Eesti Pank hoiatas pensionireformi tagajärgede eest (43) Seeder: Eesti Pank räägib vanu jutupunkte, aga pakub vähe uut (1) Riigikaitsekomisjon lubaks ajateenijaid õhtuti koju, kuid soovib täpsemat analüüsi Tallinna alkopiirangud: lastega tegelejad poolt, ettevõtjad vastu (5) Meediaettevõtted tahavad lehtede kojukande päästmiseks ühisfirmat (1) Majandus Biosegadus ajab tanklaketid nugade peale (13) Seli laiendab Tallinnas haaret (1) Nobeli majanduspreemia läks teist korda ajaloos naisele Välismaa Orbán kaotas pealinnas võimu KOHALIK VAADE. Kataloonia iseseisvuspüüdlused jätkavad Hispaania lõhestamist (13) Poola võimupartei kasvatas oma ülekaalu Meeleheide ajas kurdid al-Assadi rüppe (7) Arvamus Juhtkiri: süvariik mässab. Või siis mitte (28) Taaniel Raudsepp: Eestile ei ole vaja veel üht kulukat riigiteatrit (12) Kalev Stoicescu: kas Putini usaldusväärne liitlane on tema järglane presidendiametis? (10) Vahur Kersna: listeeriaskandaal ellujäänu mätta otsast (35) Meie Eesti Kerli Onno: Zapad 2017 ja kolme Balti riigi erinevad sõnumid (2) Erkki Koort: võitlus ei toimu meie peades Kultuur Joonas ilma komandeeringuta EMTA suures saalis «Siil udus» poleks saanud digitaalselt sündida Lil-tüübid Hollywoodis: magamistoa-träpp möllas klassiõhtul Ökolavastus haukuvast vigurvändast Sport Saksa masinavärk uputas Eesti ka ühe hammasrattata Loskutov: meeste maratoni keskmine tase on tõusnud Tervis Isoleerimine tööelust vallandas eestlannal skisofreenia Tallinn Tallinna alkopiirangud: lastega tegelejad poolt, ettevõtjad vastu (5) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ökolavastus haukuvast vigurvändast 

3 min lugemist
Taago Tubina lavastuses «Minu haukuv koer» mängivad Toomas Täht ja Ingrid Isotamm. FOTO: Gabriela Liivamägi

Tartus mitte päris kesklinnas asuv umbes sajakohalise saaliga Karlova teater alustas oma kuuendat hooaega. Kui teater oli alles aasta tegutsenud, mõlgutasin meie kultuuriajalehes, et arvestades Tartu järjest tihenevat teatrikonkurentsi, teatrisaali (eelkõige lava) väiksust ja spetsiifilisust, äärelinnapainet ning ressursside limiteeritust, saab (üks väike) teater olla elujõuline siis, kui toetutakse väärtdramaturgiale ning tugevatele lavastaja- ja näitlejatöödele.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Sest meie ülitihedal teatrimaastikul midagi teistlaadset või teistlaadselt juurde toota paistaks juba reostamisena. Mida rohkem kinnitavad (väike)teatri repertuaaris kanda igas mõttes tugevad (ja värsked!) teatritööd, seda muretumalt saab arendada ka meelelahutuslikumat kultuurimaja-poolt, mida Karlova teater viljeleb. Paistab, et Karlova teater on oma näo otsingutel jõudnud või jõudmas just sinna punkti, kus mingisugune konkreetsem suunavalik ei teeks paha või oleks lausa möödapääsmatu.

Tundub, et Põhja-Ameerikas indiaani reservaatides üles kasvanud draamakirjaniku Eric Coble'i «Minu haukuv koer» on üks selliseid materjale, mis ühte oma nägu kompivasse väiketeatrisse (ja muidugi mujalegi) igati sobib. Kui kahe tegelase järgi sobimine on pisut nagu paratamatu, siis näidendi teema sobimine on mitmetahuline, nii nagu näidend isegi.

14.10.2019 16.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto