Sisukord
Eesti
Postimees
15.10.2019
Eesti Eesti Pank hoiatas pensionireformi tagajärgede eest (43) Seeder: Eesti Pank räägib vanu jutupunkte, aga pakub vähe uut (1) Riigikaitsekomisjon lubaks ajateenijaid õhtuti koju, kuid soovib täpsemat analüüsi Tallinna alkopiirangud: lastega tegelejad poolt, ettevõtjad vastu (5) Meediaettevõtted tahavad lehtede kojukande päästmiseks ühisfirmat (1) Majandus Biosegadus ajab tanklaketid nugade peale (13) Seli laiendab Tallinnas haaret (1) Nobeli majanduspreemia läks teist korda ajaloos naisele Välismaa Orbán kaotas pealinnas võimu KOHALIK VAADE. Kataloonia iseseisvuspüüdlused jätkavad Hispaania lõhestamist (13) Poola võimupartei kasvatas oma ülekaalu Meeleheide ajas kurdid al-Assadi rüppe (7) Arvamus Juhtkiri: süvariik mässab. Või siis mitte (28) Taaniel Raudsepp: Eestile ei ole vaja veel üht kulukat riigiteatrit (12) Kalev Stoicescu: kas Putini usaldusväärne liitlane on tema järglane presidendiametis? (10) Vahur Kersna: listeeriaskandaal ellujäänu mätta otsast (35) Meie Eesti Kerli Onno: Zapad 2017 ja kolme Balti riigi erinevad sõnumid (2) Erkki Koort: võitlus ei toimu meie peades Kultuur Joonas ilma komandeeringuta EMTA suures saalis «Siil udus» poleks saanud digitaalselt sündida Lil-tüübid Hollywoodis: magamistoa-träpp möllas klassiõhtul Ökolavastus haukuvast vigurvändast Sport Saksa masinavärk uputas Eesti ka ühe hammasrattata Loskutov: meeste maratoni keskmine tase on tõusnud Tervis Isoleerimine tööelust vallandas eestlannal skisofreenia Tallinn Tallinna alkopiirangud: lastega tegelejad poolt, ettevõtjad vastu (5) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tallinna alkopiirangud: lastega tegelejad poolt, ettevõtjad vastu

2 min lugemist
  • Ettevõtjad ja tööandjad ei poolda piiranguid
  • Koolitee ei tohi viinapoest mööda minna
  • Kõik kõrtsid öösel kell kaks kinni
Tõnismäel Prantsuse lütseumi lähedal asuv alkoholipood pääses eelmisel korral napilt sulgemisest, seekordne piirang puudutab ilmselt ka seda. FOTO: MIHKEL MARIPUU/PM/SCANPIX BALTICS

Tallinnas kavandatavate alkoholimüügipiirangute kohta laekus ettenähtud ajaks ohtralt nii positiivset kui ka negatiivset tagasisidet. Ettearvatult olid piirangute poolt laste ja noortega tegelevad organisatsioonid ja vanalinna elanikud. Piirangute vastu olid ettevõtjad ja neid esindavad organisatsioonid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Plaanitavad piirangud puudutavad kõiki öösiti kaua tegutsevaid kõrtse. Peale selle sattuvad löögi alla lasteasutuste lähedal olevad alkoholimüügile spetsialiseerunud poed. Esimese hooga loeti neid üle Tallinna kokku 15, tänaseks peaks vähemalt kaks viinapoodi olema pääsenud, sest täpsustatud metoodika järgi mõõtes selgus, et need asuvad lasteasutustest siiski kaugemal kui 150 meetrit.

Ettevõtlusameti hinna ja tarbijakaitse osakonna juhataja Aave Jürgen ei taha praegu veel täpset arvu öelda. «Me küsisime veel täiendavaid arvamusi nii alkoholikaupluste lähedal asuvatelt lasteasutustelt kui ka linnaosakogudelt. Ootame nende vastused ära, siis on pilt selge,» ütles Jürgen.

14.10.2019 16.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto