Sisukord
Majandus
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» (1) Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv Andrus Karnau: kingitus Tallinkile Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Profipoksi eripära – igal külal on oma tšempion Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Lennujaam ihkab tagasi suuri kaubamahte

3 min lugemist
Lennujaama kaubavedu FOTO: Pm

Tallinna Lennujaam annab igal aastal teada, kuidas nende reisijate arv aina kasvab. Vähem räägitakse aga sellest, et kaubavedude osakaal on võrreldes kümne aasta taguse ajaga mitmekordselt kukkunud. Lennujaama juhatuse liige Einari Bambus tunnistas, et kui hiilgeaegadel läbis lennujaama 40 000 tonni kaupu, siis eelmisel aastal neli korda vähem. See peab aga muutuma, on ta kindel.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Tollal läbis Tallinna lennujaama omajagu Hiina ja Türgi kaupa, mis praegu liigub Bambuse sõnul juba muid teid mööda. Kargomahtude kasvatamine on aga raske ülesanne, kuna kauba vedamine lennukitega on terves Euroopas langev trend. Rohkem veetakse kaupa maismaaveokitega, kuna see on palju soodsam. «Niikaua kuni maanteeliiklus ja kauba liikumise kiirus ei ole konfliktis, jätkub elu nagu praegu,» hindas Bambus olukorda. Lennukid on asendamatud ainult kiiresti rikneva kauba vedamisel.

Eesti kahjuks räägib ka meie geograafiline asend, mis on majanduslikult hinnates üsna äärealal. Samuti ei tule kasuks see, et Eestist väljaveetava kauba maht on väike. Tallinna Lennujaama pressiesindaja Margot Holts kinnitas, et lennujaama suurim väljakutse ongi eksportkauba vähesus, kuna kaubalendude puhul on oluline, et kaup liiguks mõlemas suunas.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto