Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
17.10.2019
Eesti Keskerakond põrgatab Tartu võimukriisi kahe linna vahel (4) Loata hundi küttinud jahimehed läksid kohtusse Muinsuskaitse päästab maailma suurimat gobelääni (1) Viimased sangarid: särgitootja Sangar koondamislugu õmbleja pilgu läbi (2) Majandus Riigifirma läheb üle lahe monopoli lõhkuma (2) Välismaa Sõltumatust toetavate katalaanide raev hõõgub tuliselt (13) Brüsselis on tärganud brittide leppega ärasaatmise lootus Arvamus Juhtkiri: järjest tugevam okas (3) Karl-Eduard Salumäe: stopper, stend ja pisarad (8) Sven Sakkov: 280 saatuslikku tähemärki ehk Trump, Türgi ja NATO, Euroopa Liidust rääkimata (27) Rait Maruste: presidendivalimiste kord vajab mitut parandust (4) Mart Raudsaar: häälekas alistumine (2) Meie Eesti Triin Habicht: ülekaalu kõrge hind (2) Lennert Veerman: rasvumine on turutõrge, mille kõrvaldamiseks ei piisa isiklikust vastutusest (11) Haidi Kanamäe ja Alice Haav: Eesti laste kaalutõus ei rauge Kultuur Kuidas tuua lavale inimene, keda ei määratle surmahirm? Endaks jääda või endaks saada? Nädalalõpp toob Tallinna elektroonilist ilu ja valu Sport Põlvkondade Unistus viis Soome ühe jalaga finaalturniirile Kambavaimu igatsev Kilp jätkab võitlust (3) Tallinn Muinsuskaitse päästab maailma suurimat gobelääni (1) Reis Berliin mäletab müüri ja pisaraid Maa Elu Jõhkrad rongad nopivad Tartumaal lambaid Eesti kliimaneutraalseks: riik hakkab peagi läbi rääkima (1) Nädala mõte: mis muutub meie elus (1) Nädala foto: pimedus ei takista töötegemist Piimaühistu juht: põllumajandustoetused Euroopa Liidus tuleks kaotada (13) Korviga metsa: Seeneaeg kestab veel Kuidas maamaja ostmiseks laenu saada Tähelepanu: algas teine suvilavarguste hooaeg Ilmajutt: kõrgrõhkkond ja inversioon Salvei aitab saja haiguse vastu Magnooliad kaunistavad sügisel aeda Meelelahutus Koomiks Sudoku

Magnooliad kaunistavad sügisel aeda

4 min lugemist
Tõnu Lind ütleb, et varimagnoolia viljad püsivad sügisel vähemalt oktoobri lõpuni uhked. FOTO: 3 × Riina Martinson

Eksootiliste taimede huvilised teavad, et mõnda magnoolialiiki õnnestub Eestiski edukalt kasvatada ja kevadel on need oma uhkete õitega tõelised aiapärlid. Aga sügiselgi on magnoolia oma erksavärviliste viljadega pikalt aeda ehtimas.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Liivi lahe kaldal Häädemeestel on Tõnu Lind juba aastaid koduaeda istutanud kaugetelt maadelt pärit taimi ja oskab nõu jagada, mida meie kliimas tasub kasvatada. Ehkki senises asukohas on aed olnud kümme aastat, kasvatab mees eksootilisi taimi nii kaua, kui mäletab. Aedu on elu jooksul mitu olnud. Praegune asukoht saigi valitud, pidades silmas, et siin oleks eksootidel hea kasvada – meri on 800 meetri kaugusel, puudesalu kaitseb tuulte eest ning muld on viljakas ja niiske. Häädemeestele kolides võttis mees vanast aiast kaasa nii palju puid, kui kannatas – mõni neist oli siis juba paarimeetrine.

16.10.2019 18.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto