Sisukord
Arvamus
Tänane leht
17.10.2019
Eesti Keskerakond põrgatab Tartu võimukriisi kahe linna vahel (4) Loata hundi küttinud jahimehed läksid kohtusse Muinsuskaitse päästab maailma suurimat gobelääni (1) Viimased sangarid: särgitootja Sangar koondamislugu õmbleja pilgu läbi (2) Majandus Riigifirma läheb üle lahe monopoli lõhkuma (2) Välismaa Sõltumatust toetavate katalaanide raev hõõgub tuliselt (13) Brüsselis on tärganud brittide leppega ärasaatmise lootus Arvamus Juhtkiri: järjest tugevam okas (3) Karl-Eduard Salumäe: stopper, stend ja pisarad (8) Sven Sakkov: 280 saatuslikku tähemärki ehk Trump, Türgi ja NATO, Euroopa Liidust rääkimata (27) Rait Maruste: presidendivalimiste kord vajab mitut parandust (4) Mart Raudsaar: häälekas alistumine (2) Meie Eesti Triin Habicht: ülekaalu kõrge hind (2) Lennert Veerman: rasvumine on turutõrge, mille kõrvaldamiseks ei piisa isiklikust vastutusest (11) Haidi Kanamäe ja Alice Haav: Eesti laste kaalutõus ei rauge Kultuur Kuidas tuua lavale inimene, keda ei määratle surmahirm? Endaks jääda või endaks saada? Nädalalõpp toob Tallinna elektroonilist ilu ja valu Sport Põlvkondade Unistus viis Soome ühe jalaga finaalturniirile Kambavaimu igatsev Kilp jätkab võitlust (3) Tallinn Muinsuskaitse päästab maailma suurimat gobelääni (1) Reis Berliin mäletab müüri ja pisaraid Maa Elu Jõhkrad rongad nopivad Tartumaal lambaid Eesti kliimaneutraalseks: riik hakkab peagi läbi rääkima (1) Nädala mõte: mis muutub meie elus (1) Nädala foto: pimedus ei takista töötegemist Piimaühistu juht: põllumajandustoetused Euroopa Liidus tuleks kaotada (13) Korviga metsa: Seeneaeg kestab veel Kuidas maamaja ostmiseks laenu saada Tähelepanu: algas teine suvilavarguste hooaeg Ilmajutt: kõrgrõhkkond ja inversioon Salvei aitab saja haiguse vastu Magnooliad kaunistavad sügisel aeda Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mart Raudsaar: häälekas alistumine

3 min lugemist
Tartu ülikooli peahoone. FOTO: Sille Annuk

Mis on meie tahtega juhtunud vahepeal, et inglise keel on muutunud ülikoolides paralleel- või koguni domineerivaks keeleks, kirjutab kolumnist Mart Raudsaar.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Et mitte rikkuda inimeste peotuju, siis kirjutan enne sättima hakkamist. Detsembri algul tähistab meie rahvusülikool sajandat sünnipäeva. Muidugi teame, et järjepidevuse mõttes on ülikool vanem ning selle algus läheb tagasi Rootsi aega või Aleksander I aega, kuidas kellelegi paremini sobib. Ka oli enne 1. detsembrit 1919 Tartus üliõpilasena juba nähtud esimest eestlast ja esimest naist. Ent sellel kuupäeval saime maailmakaardile rahvana, kellel on omakeelne kõrgharidus.

Ma ei peatu pikemalt raskustel, mille kiuste eestikeelne kõrgharidus sündis. Meil nappis õppejõude ja meil ei olnud piisavat erialaterminoloogiat. Siiski tehti asi ära, sest tahe oli suur, nagu oli suur ka tahe kaitsta meie riiki Vabadussõjas, mis ikka veel käis.

16.10.2019 18.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto