Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
17.10.2019
Eesti Keskerakond põrgatab Tartu võimukriisi kahe linna vahel (4) Loata hundi küttinud jahimehed läksid kohtusse Muinsuskaitse päästab maailma suurimat gobelääni (1) Viimased sangarid: särgitootja Sangar koondamislugu õmbleja pilgu läbi (2) Majandus Riigifirma läheb üle lahe monopoli lõhkuma (2) Välismaa Sõltumatust toetavate katalaanide raev hõõgub tuliselt (13) Brüsselis on tärganud brittide leppega ärasaatmise lootus Arvamus Juhtkiri: järjest tugevam okas (3) Karl-Eduard Salumäe: stopper, stend ja pisarad (8) Sven Sakkov: 280 saatuslikku tähemärki ehk Trump, Türgi ja NATO, Euroopa Liidust rääkimata (27) Rait Maruste: presidendivalimiste kord vajab mitut parandust (4) Mart Raudsaar: häälekas alistumine (2) Meie Eesti Triin Habicht: ülekaalu kõrge hind (2) Lennert Veerman: rasvumine on turutõrge, mille kõrvaldamiseks ei piisa isiklikust vastutusest (11) Haidi Kanamäe ja Alice Haav: Eesti laste kaalutõus ei rauge Kultuur Kuidas tuua lavale inimene, keda ei määratle surmahirm? Endaks jääda või endaks saada? Nädalalõpp toob Tallinna elektroonilist ilu ja valu Sport Põlvkondade Unistus viis Soome ühe jalaga finaalturniirile Kambavaimu igatsev Kilp jätkab võitlust (3) Tallinn Muinsuskaitse päästab maailma suurimat gobelääni (1) Reis Berliin mäletab müüri ja pisaraid Maa Elu Jõhkrad rongad nopivad Tartumaal lambaid Eesti kliimaneutraalseks: riik hakkab peagi läbi rääkima (1) Nädala mõte: mis muutub meie elus (1) Nädala foto: pimedus ei takista töötegemist Piimaühistu juht: põllumajandustoetused Euroopa Liidus tuleks kaotada (13) Korviga metsa: Seeneaeg kestab veel Kuidas maamaja ostmiseks laenu saada Tähelepanu: algas teine suvilavarguste hooaeg Ilmajutt: kõrgrõhkkond ja inversioon Salvei aitab saja haiguse vastu Magnooliad kaunistavad sügisel aeda Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tähelepanu: algas teine suvilavarguste hooaeg

1 min lugemist
Pikas perspektiivis suvilavarguste hulk pigem kahaneb, kasvõi valveseadmete parema kättesaadavuse tõttu. FOTO: Arvo Meeks

Oktoobris algab aasta teine suvilavarguste hooaeg, mil sagenevad sissemurdmised ja kasvab varguse keskmine kahjusumma, näitab Rapid Security varavastaste kuritegude analüüs.

„Suvilatest käib igal aastal üle kaks varguste lainet – suvilatesse sissekolimise ajal ja neist väljakolimise ajal,” selgitas turvaekspert ja Rapid Security juhataja Vallo Põldma. „See on aeg, mil suvilates on väärtuslikku kraami, aga inimesed veel või enam seal püsivalt ei ela.”

Kahe kuuga – juunis ja oktoobris – pannakse toime kokku ligi veerand kogu aasta suvilavargustest, suurimas ohus on Harjumaa ja Ida-Virumaa suvilad.

Enim himustavad vargad saaki, mida on kerge kaasa haarata ja lihtne turustada. „Neile tingimustele vastab kõige paremini olmeelektroonika ja rahakotid,” märkis Põldma. „Varas ei karda tööd ega ootamist, vaid tähelepanu, seetõttu üldjuhul akna või luku lõhkumisest suuremat vaeva nad ette ei võta. Kuid kevadel ja sügisel, kui vara on suvilas, aga pererahvas sealt rohkem eemal, võetakse ka põhjalikumaid sissemurdmisi ette.”

„Viimase viie aasta kuritegude statistika kinnitab veenvalt, et varastatakse neist suvilatest, mis on valveta,” rõhutas Põldma. „Sajast varguse ohvriks langenud suvilast 97 olid ilma videovalve või signalisatsioonita.”

Tema sõnul pikas perspektiivis suvilavarguste hulk pigem kahaneb, kasvõi valveseadmete parema kättesaadavuse tõttu. Soodsad ja kvaliteetsed valveseadmed on nüüdseks sageli ühendatud nutikodu funktsioonidega, mida inimene nagunii vajab, näiteks tule- ja veeavarii andurite, kütte- ja elektriseadmete kaugjuhtimisega. (ME)

Seotud lood
16.10.2019 18.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto