Sisukord
Eesti
Postimees
17.10.2019
Eesti Keskerakond põrgatab Tartu võimukriisi kahe linna vahel (4) Loata hundi küttinud jahimehed läksid kohtusse Muinsuskaitse päästab maailma suurimat gobelääni (1) Viimased sangarid: särgitootja Sangar koondamislugu õmbleja pilgu läbi (2) Majandus Riigifirma läheb üle lahe monopoli lõhkuma (2) Välismaa Sõltumatust toetavate katalaanide raev hõõgub tuliselt (13) Brüsselis on tärganud brittide leppega ärasaatmise lootus Arvamus Juhtkiri: järjest tugevam okas (3) Karl-Eduard Salumäe: stopper, stend ja pisarad (8) Sven Sakkov: 280 saatuslikku tähemärki ehk Trump, Türgi ja NATO, Euroopa Liidust rääkimata (27) Rait Maruste: presidendivalimiste kord vajab mitut parandust (4) Mart Raudsaar: häälekas alistumine (2) Meie Eesti Triin Habicht: ülekaalu kõrge hind (2) Lennert Veerman: rasvumine on turutõrge, mille kõrvaldamiseks ei piisa isiklikust vastutusest (11) Haidi Kanamäe ja Alice Haav: Eesti laste kaalutõus ei rauge Kultuur Kuidas tuua lavale inimene, keda ei määratle surmahirm? Endaks jääda või endaks saada? Nädalalõpp toob Tallinna elektroonilist ilu ja valu Sport Põlvkondade Unistus viis Soome ühe jalaga finaalturniirile Kambavaimu igatsev Kilp jätkab võitlust (3) Tallinn Muinsuskaitse päästab maailma suurimat gobelääni (1) Reis Berliin mäletab müüri ja pisaraid Maa Elu Jõhkrad rongad nopivad Tartumaal lambaid Eesti kliimaneutraalseks: riik hakkab peagi läbi rääkima (1) Nädala mõte: mis muutub meie elus (1) Nädala foto: pimedus ei takista töötegemist Piimaühistu juht: põllumajandustoetused Euroopa Liidus tuleks kaotada (13) Korviga metsa: Seeneaeg kestab veel Kuidas maamaja ostmiseks laenu saada Tähelepanu: algas teine suvilavarguste hooaeg Ilmajutt: kõrgrõhkkond ja inversioon Salvei aitab saja haiguse vastu Magnooliad kaunistavad sügisel aeda Meelelahutus Koomiks Sudoku

Muinsuskaitse päästab maailma suurimat gobelääni

2 min lugemist

Muinsuskaitseamet nuputab, kuhu panna linnahalli remondi ajaks seal asuv Eesti ja võib-olla isegi maailma suurim gobelään.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Laguneva linnahalli üheks ehteks on suure saali eesriidena kasutusel olev Enn Põldroosi loodud gobelään «Inimeste elu», millega võrdväärset ei teata maailmas olevat. Linnahallis on temperatuur vaid mõni kraad soojem kui väljas ning paljudes kohtades tilgub laest vett. See pole ühele tekstiilikunsti pärlile kindlasti sobiv asukoht, kuid Põldroosi 1985. aastal loodud teos on nii monumentaalne, et selle hoiustamiseks ei ole Eestis sobivat kohta.

Eile käisid muinsuskaitseameti esindajad linnahalli suures saalis rippuva gobelääni seisukorda uurimas ning võtsid proove, et avastada võimalikku hallitust või muid kahjustusi. Vähemalt esialgsel uurimisel tundus gobelään heas seisukorras olevat.

«Kogume infot gobelääni seisukorra kohta, et saaksime selle alusel mõelda, mida sellega üldse edasi annab teha,» lausus muinsuskaitseameti muuseumide ja kunstipärandi osakonna juhataja Linda Lainvoo.

16.10.2019 18.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto