Sisukord
Eesti
Tänane leht
17.10.2019
Eesti Keskerakond põrgatab Tartu võimukriisi kahe linna vahel (4) Loata hundi küttinud jahimehed läksid kohtusse Muinsuskaitse päästab maailma suurimat gobelääni (1) Viimased sangarid: särgitootja Sangar koondamislugu õmbleja pilgu läbi (2) Majandus Riigifirma läheb üle lahe monopoli lõhkuma (2) Välismaa Sõltumatust toetavate katalaanide raev hõõgub tuliselt (13) Brüsselis on tärganud brittide leppega ärasaatmise lootus Arvamus Juhtkiri: järjest tugevam okas (3) Karl-Eduard Salumäe: stopper, stend ja pisarad (8) Sven Sakkov: 280 saatuslikku tähemärki ehk Trump, Türgi ja NATO, Euroopa Liidust rääkimata (27) Rait Maruste: presidendivalimiste kord vajab mitut parandust (4) Mart Raudsaar: häälekas alistumine (2) Meie Eesti Triin Habicht: ülekaalu kõrge hind (2) Lennert Veerman: rasvumine on turutõrge, mille kõrvaldamiseks ei piisa isiklikust vastutusest (11) Haidi Kanamäe ja Alice Haav: Eesti laste kaalutõus ei rauge Kultuur Kuidas tuua lavale inimene, keda ei määratle surmahirm? Endaks jääda või endaks saada? Nädalalõpp toob Tallinna elektroonilist ilu ja valu Sport Põlvkondade Unistus viis Soome ühe jalaga finaalturniirile Kambavaimu igatsev Kilp jätkab võitlust (3) Tallinn Muinsuskaitse päästab maailma suurimat gobelääni (1) Reis Berliin mäletab müüri ja pisaraid Maa Elu Jõhkrad rongad nopivad Tartumaal lambaid Eesti kliimaneutraalseks: riik hakkab peagi läbi rääkima (1) Nädala mõte: mis muutub meie elus (1) Nädala foto: pimedus ei takista töötegemist Piimaühistu juht: põllumajandustoetused Euroopa Liidus tuleks kaotada (13) Korviga metsa: Seeneaeg kestab veel Kuidas maamaja ostmiseks laenu saada Tähelepanu: algas teine suvilavarguste hooaeg Ilmajutt: kõrgrõhkkond ja inversioon Salvei aitab saja haiguse vastu Magnooliad kaunistavad sügisel aeda Meelelahutus Koomiks Sudoku

Keskerakond põrgatab Tartu võimukriisi kahe linna vahel

3 min lugemist
Tartu abilinnapea Monica Rand sõnas, et kohtumine erakonna Tartu juhatusega oli tema jaoks alandav. FOTO: Sille Annuk

Eile kogunenud Keskerakonna juhatus kinnitas Tartu piirkonna uue juhatuse ja arutati ka Tartu abilinnapea Monica Ranna erakonnast välja arvamist. Tema allumatuse üle lahvatanud tüli on köetud lausa nii tuliseks, et piirkonna kriisiga paremini toime tulemiseks määras juhatus kriisihaldustiimi, kuhu kuuluvad Aadu Must, Jaanus Karilaid, Jaan Toots ja Mihhail Korb.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Asi läks palavaks päev varem, kui Tartu piirkonna juhatus Monica Rannaga kohtus. Otsusele ta erakonnast välja arvata jõuti seepärast, et Tartu juhatuse arvates ei kuula Rand kohaliku juhtorgani sõna. Nimelt on Rand keeldunud allumast piirkonna juhi Jaan Tootsi ettepanekule abilinnapea ametist tagasi astuda, kuna ei osutunus valituks piirkonna juhatusse. Rand ütles vahetult pärast teisipäevaõhtust koosolekut Tartu Postimehele, et koosolek oli tema jaoks alandav. Tartu piirkonna juhatuse liikme Rein Koka arvates alandamist aga ei olnud. «See asi on niisugune jonni ajamine rohkem, ma arvan, et see oleks lõppenud palju ilusamini, kui poleks jonnimist olnud. Kõik on ju inimesi vahetanud,» ütles Kokk.

16.10.2019 18.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto