Berliin mäletab müüri ja pisaraid

Berliinis tasuks ära käia East Side Gallerys, kus 1,3 kilomeetrit müüri on muudetud vabaõhu kunstigaleriiks. FOTO: Anete Kruusmägi

Berliin on mitmekesine sihtpunkt, kust meelepärase tegevuse leiavad endale kõik. Kui aga jalad viivad ise Berliini müüri lugu mööda kõndima, saab pilt põnev aga nukker.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Berliin on Eestist kiviviske kaugusel. Niivõrd lihtne on tänapäeval hüpata lennukile ja veeta nädalavahetus ühes Euroopa metropolidest. Nagu suurlinnale kohane, leiab iga külastaja sealt just seda, mida ta otsima läheb. Pered satuvad vaimustusse loomaaiast, peohuvilised leiavad üles Kreuzbergi techno-klubid, kultuurilembesed veedavad päeva muuseumisaarel ning võrratute maitsete jahtijad võivad näiteks Sudaani toitudel hea maitsta lasta.

Kuna see oli mu teine kord Berliinis, polnud mul seekord kaasas nimekirja asjadest, mida kindlasti näha oleksin soovinud. Otsustasin lihtsalt kulgeda linnajaost linnajakku. Jalutuskäigul parkides ja kohvikutes peatudes lugesin Berliini ajaloo kohta ja sellest tiivustatult leidsin end ühel hetkel kunagise Ida-Berliini peatänaval Karl Marxi alleel kõrgete stalinistlike hoonete vahel. Korraga tabas mind tunne, et olen Moskvas ja mitte Lääne-Euroopas. Niivõrd erines Ida-Berliini peatänav ülejäänud Berliinist.

16.10.2019 18.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto