R, 7.10.2022

Eesti 200 nopib parlamendierakondade toetajaid

Ege Tamm
, reporter
Eesti 200 nopib parlamendierakondade toetajaid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 27
Eesti 200  ja selle juht Kristina Kallas on pärast valimisi tublisti toetajad hoidnud ja juurdegi võitnud, ehkki erakonna liikmed ei kuulu riigikokku ega omavalitsustesse.
Eesti 200  ja selle juht Kristina Kallas on pärast valimisi tublisti toetajad hoidnud ja juurdegi võitnud, ehkki erakonna liikmed ei kuulu riigikokku ega omavalitsustesse. Foto: Mihkel Maripuu

Kevadistel parlamendivalimistel riigikogust välja jäänud Eesti 200 ei ole valijatel meelest läinud, näitab viimaste kuude reiting. Postimehe ja BNSi tellitud Kantar Emori uuringust selgub, et oktoobris tõusis Eesti 200 toetajate hulk 9,4 protsendini.

«See võib olla midagi sarnast nagu Vabaerakonnal aastal 2015, kui nende reiting pärast valimisi kasvama hakkas,» ütles Kantar Emori uuringuekspert Aivar Voog. Tema sõnul võib Eesti 200 koguda toetajaid just sellepärast, et nad ei kuulu riigikokku. «Nad võivad olla lihtsalt puhas alternatiiv, kes ei ole oma mainet rikkunud,» lisas Voog.

Valitsusse kuuluval Isamaal on toetajaid pärast valimisi Eesti 200st stabiilselt vähem olnud, ehkki erakonna liikmed esinevad meedias igal nädalal, enamasti pensionireformi teemal. Nende toetust see aga tõstnud ei ole ja oktoobris hääletanuks Isamaa poolt 6,2 protsenti küsitletutest. See teeb neist kõige ebapopulaarsema parlamendierakonna.

Märksõnad
Tagasi üles