Sisukord
Arter
Tänane leht
19.10.2019
Eesti Üksikute maa: Eestis valitsevad üheliikmelised leibkonnad (29) Tallinn keelab tänaval lehepuhuri kasutamise (20) Lasteaedu kummitab nõuka-vaim (34) MyFitnessis kutsetunnistus ühel treeneril seitsmest (3) Majandus Buffetti pikaajalisel investoril sai mõõt täis (1) Välismaa Ratas saatis Zajevile öise kahetsussõnumi Briti parlament annab hinnangu Johnsoni müügimehetööle Belgia vaeb uuesti Puigdemonti väljaandmist Hispaaniale Arvamus Kolmanda hooaja kangelane Sultani sõjakavalus (1) Võitlus tuuleveskitega Hull tempo (1) Juhtkiri: väärtuste kokkupõrge (5) Peeter Helme: lugemine polegi alati lugemine (3) Sport Jaapani teletäht: ootan, et Barutost saaks Eesti president (2) Heiki Tuule kolumn. Absoluutne tõde on alati kokkuleppeline Liverpoolil ajalooline võimalus Mida suudavad NBAs duod James-Davis ja Doncic-Porzingis? Kliima Inimese ajastu tähendab vastutust Merendus USA ja ELi kaubandussõda moonutab luksuspaatide hindu AK Tallinn 800: tervitustega Tallinnast EKI keelekool: keel on teema Filmikunst kui maaelu sariahistaja ja väljasuretaja Aja auk: kirjanduse viimane patriarh Nädala plaat: Pixiese elurõõmsalt söövitav dünaamiline müra Mesikäpp: komandeering Nirvaanasse Ajaloo varasalvest: võlukristall Mesikäpp: ümberkorraldused meediamaastikul (juba jälle) Mesikäpa naljanurk Arter Tanel Veenre: «Inimsuhetes ei ole otseteid!» Avameelne lugu Kuldnõela võitja, kaksikute isa ja hullu geeniusega Meie venelaste edulood Tööpakkumine, millest keelduda «Pead enne minekut mõtlema, et võid surma saada!» (1) Keskealiste katk - põlvehäda, mis ei parane (1) Magusanostalgia: küpseta śarlotti, kunagist kodude magusahitti Minna või mitte minna, selles on küsimus Punnsilm sai musta numbri Stiilisoovitus: konjak sobib nii sees- kui välispidiseks teraapiaks! Lisatud 6 videot (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Magusanostalgia: küpseta śarlotti, kunagist kodude magusahitti

5 min lugemist
Śarlott raamatust "Nostalgilised tordid ja koogid. Osa 2". FOTO: Eva Pärtel

Kui igatsete lapse- ja nooruspõlvest tuttavaid maitseid, siis Eva Pärtel juhatab teid oma nostalgiaküpsetiste kogumikuga õigele retrorajale. Muu hulgas äratavad maitsemälestusi tema kaunis kausikook šarlott ja magusad majoneesiküpsised.

Tellijale Tellijale

Oi, šarloti võtaksin ma küll kohe ette, kuulutasid lugejad-kommentaatorid vaimustusega, kui Perenaise Pagariäri eestvedaja Eva Pärtel postitas oma Facebooki lehele küsimuse, mida nood tema värskelt ilmunud raamatust «Nostalgilised tordid ja koogid. Osa 2» esimesena küpsetaksid.

Mäletate ju seda mõne kümnendi tagust magusahitti? Rullbiskviidilõigud suures kausis koogivoodriks, vahukoorest ja mahlast segatud tarretis täidiseks – seda šarmantse välimusega magustoitu võiks praeguste kaanonite järgi vabalt kutsuda ka kausikoogiks või -tordiks.

Kuigi šarlott on üle kahesaja-aastase ajalooga ja sel on üle maailma kõige erinevamaid tuletisi, muutus meie kodudes nõukogude ajal popiks just Prantsuse-Vene köögi päritolu rullbiskviidi ja tarretatud vahukoorega variant.

18.10.2019 21.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto