Sisukord
Arter
Postimees
19.10.2019
Eesti Üksikute maa: Eestis valitsevad üheliikmelised leibkonnad (29) Tallinn keelab tänaval lehepuhuri kasutamise (20) Lasteaedu kummitab nõuka-vaim (34) MyFitnessis kutsetunnistus ühel treeneril seitsmest (3) Majandus Buffetti pikaajalisel investoril sai mõõt täis (1) Välismaa Ratas saatis Zajevile öise kahetsussõnumi Briti parlament annab hinnangu Johnsoni müügimehetööle Belgia vaeb uuesti Puigdemonti väljaandmist Hispaaniale Arvamus Kolmanda hooaja kangelane Sultani sõjakavalus (1) Võitlus tuuleveskitega Hull tempo (1) Juhtkiri: väärtuste kokkupõrge (5) Peeter Helme: lugemine polegi alati lugemine (3) Sport Jaapani teletäht: ootan, et Barutost saaks Eesti president (2) Heiki Tuule kolumn. Absoluutne tõde on alati kokkuleppeline Liverpoolil ajalooline võimalus Mida suudavad NBAs duod James-Davis ja Doncic-Porzingis? Kliima Inimese ajastu tähendab vastutust Merendus USA ja ELi kaubandussõda moonutab luksuspaatide hindu AK Tallinn 800: tervitustega Tallinnast EKI keelekool: keel on teema Filmikunst kui maaelu sariahistaja ja väljasuretaja Aja auk: kirjanduse viimane patriarh Nädala plaat: Pixiese elurõõmsalt söövitav dünaamiline müra Mesikäpp: komandeering Nirvaanasse Ajaloo varasalvest: võlukristall Mesikäpp: ümberkorraldused meediamaastikul (juba jälle) Mesikäpa naljanurk Arter Tanel Veenre: «Inimsuhetes ei ole otseteid!» Avameelne lugu Kuldnõela võitja, kaksikute isa ja hullu geeniusega Meie venelaste edulood Tööpakkumine, millest keelduda «Pead enne minekut mõtlema, et võid surma saada!» (1) Keskealiste katk - põlvehäda, mis ei parane (1) Magusanostalgia: küpseta śarlotti, kunagist kodude magusahitti Minna või mitte minna, selles on küsimus Punnsilm sai musta numbri Stiilisoovitus: konjak sobib nii sees- kui välispidiseks teraapiaks! Lisatud 6 videot (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Minna või mitte minna, selles on küsimus

4 min lugemist
Kaupo Kikkas on jäädvustanud Ameerika Metsiku Lääne võimsuse ja inimese väiksuse selles suures looduspildis FOTO: Kaupo Kikkas

USA Metsikus Läänes seiklev Neeme Raud mõtiskleb tänapäeval reisimise üle: mis ikkagi ajab meid tugitoolist tõusma ja argielu mugavusest välja, teiste poolt juba vägagi avastatud kaugetesse kohtadesse, mõeldes end esmaavastajaks?

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Istusin aasta eest lummatult Londoni Somerset House’s ja vaatasin kaht hiiglaslikku videopannood, kaht hiiglaslikku tumedat elektroonilist lõuendit, mil mõlemal keskel väike hele viirg.

Kunstnik ES Devlin oli teinud need kaks salvestust 24-tunnise vahega kahel pool ookeani. Ühe Inglismaal oma koduvoodis silmi avades, teise päev hiljem ühes Los Angelese hotellis, kus pärast üle ookeani lendamist ärkas. Kardinad olid mõlemas toas veel ees ja väike avaus nende vahel, millest tuppa valgust imbus, näis kui ainus side kogu muu maailmaga, innustus fantaasiale: mis kõik teispool olla võib, kui kardin avada… See oli hetk, mil ei olnud veel selge, kas ees ootab üllatus. Pettumus? Ja kumb tunne on parem – kas see, mida tekitab aknast avanev omase paiga argine turvalisus, või tundmatu koha uudsus? Kas riskida ja kardinad lahti lüüa? Kas jääda koju või minna, reisida?

Enamik meist, mina nende seas, kiirustab mõistagi vastama: reisida.

Kuid rahu, võtame asju järjekorras.

Punkt üks: reisimine on tänapäeva maailmas tegelikult kohutav peavalu.

18.10.2019 21.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto