Sisukord
Arter
Tänane leht
19.10.2019
Eesti Üksikute maa: Eestis valitsevad üheliikmelised leibkonnad (29) Tallinn keelab tänaval lehepuhuri kasutamise (20) Lasteaedu kummitab nõuka-vaim (34) MyFitnessis kutsetunnistus ühel treeneril seitsmest (3) Majandus Buffetti pikaajalisel investoril sai mõõt täis (1) Välismaa Ratas saatis Zajevile öise kahetsussõnumi Briti parlament annab hinnangu Johnsoni müügimehetööle Belgia vaeb uuesti Puigdemonti väljaandmist Hispaaniale Arvamus Kolmanda hooaja kangelane Sultani sõjakavalus (1) Võitlus tuuleveskitega Hull tempo (1) Juhtkiri: väärtuste kokkupõrge (5) Peeter Helme: lugemine polegi alati lugemine (3) Sport Jaapani teletäht: ootan, et Barutost saaks Eesti president (2) Heiki Tuule kolumn. Absoluutne tõde on alati kokkuleppeline Liverpoolil ajalooline võimalus Mida suudavad NBAs duod James-Davis ja Doncic-Porzingis? Kliima Inimese ajastu tähendab vastutust Merendus USA ja ELi kaubandussõda moonutab luksuspaatide hindu AK Tallinn 800: tervitustega Tallinnast EKI keelekool: keel on teema Filmikunst kui maaelu sariahistaja ja väljasuretaja Aja auk: kirjanduse viimane patriarh Nädala plaat: Pixiese elurõõmsalt söövitav dünaamiline müra Mesikäpp: komandeering Nirvaanasse Ajaloo varasalvest: võlukristall Mesikäpp: ümberkorraldused meediamaastikul (juba jälle) Mesikäpa naljanurk Arter Tanel Veenre: «Inimsuhetes ei ole otseteid!» Avameelne lugu Kuldnõela võitja, kaksikute isa ja hullu geeniusega Meie venelaste edulood Tööpakkumine, millest keelduda «Pead enne minekut mõtlema, et võid surma saada!» (1) Keskealiste katk - põlvehäda, mis ei parane (1) Magusanostalgia: küpseta śarlotti, kunagist kodude magusahitti Minna või mitte minna, selles on küsimus Punnsilm sai musta numbri Stiilisoovitus: konjak sobib nii sees- kui välispidiseks teraapiaks! Lisatud 6 videot (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Punnsilm sai musta numbri

5 min lugemist
Austin-Healey Sprite on pärit Hollandist ja sõitnud Eesti teedel varemgi.   FOTO: Mihkel Maripuu

Sõidame kuldkollasel oktoobrihommikul Kopli liinidel mänguautot meenutava Austin-Healey Sprite Mk1ga, mida kutsutakse ka punnsilmaks. Auto sai hiljuti musta numbri, mis näitab, et tegu on vähemalt 90 protsendi ulatuses originaaliga.

Tellijale Tellijale

Selle auto rooli taha minek tähendab lausa pugemist, seda tuleb eelnevalt veidi harjutada. Nimelt napib rooli ja istme vahel ruumi ja parema jala peab pisut ebamugavalt kõverdades rooli alt läbi toppima. Ja kui oled lõpuks rooli taha jõudnud, tundub sulle, et istud peaaegu et maas, igatahes hästi madalal.

Võtmest auto ei käivitu! Selleks tuleb tõmmata armatuurlaua keskel asuvat starterinuppu. Ilma katuseta kabrioletiga on oktoobrihommikul reibas sõita ja 50 km/h tundub kihutamisena! Auto ei ole just liiga erk, nullist sajani saab 20 sekundiga. Nahkkatus käib peale-maha «nööpidega» ja ladustatakse pagasiruumis.

Auto tühimass on vaid 664 kilo

Austin-Healey Sprite Mk1 on väike sportlik auto, mida British Motor Corporation (BMC) valmistas 1958–1961.

18.10.2019 21.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto