Sisukord
AK
Tänane leht
19.10.2019
Eesti Üksikute maa: Eestis valitsevad üheliikmelised leibkonnad (29) Tallinn keelab tänaval lehepuhuri kasutamise (20) Lasteaedu kummitab nõuka-vaim (34) MyFitnessis kutsetunnistus ühel treeneril seitsmest (3) Majandus Buffetti pikaajalisel investoril sai mõõt täis (1) Välismaa Ratas saatis Zajevile öise kahetsussõnumi Briti parlament annab hinnangu Johnsoni müügimehetööle Belgia vaeb uuesti Puigdemonti väljaandmist Hispaaniale Arvamus Kolmanda hooaja kangelane Sultani sõjakavalus (1) Võitlus tuuleveskitega Hull tempo (1) Juhtkiri: väärtuste kokkupõrge (5) Peeter Helme: lugemine polegi alati lugemine (3) Sport Jaapani teletäht: ootan, et Barutost saaks Eesti president (2) Heiki Tuule kolumn. Absoluutne tõde on alati kokkuleppeline Liverpoolil ajalooline võimalus Mida suudavad NBAs duod James-Davis ja Doncic-Porzingis? Kliima Inimese ajastu tähendab vastutust Merendus USA ja ELi kaubandussõda moonutab luksuspaatide hindu AK Tallinn 800: tervitustega Tallinnast EKI keelekool: keel on teema Filmikunst kui maaelu sariahistaja ja väljasuretaja Aja auk: kirjanduse viimane patriarh Nädala plaat: Pixiese elurõõmsalt söövitav dünaamiline müra Mesikäpp: komandeering Nirvaanasse Ajaloo varasalvest: võlukristall Mesikäpp: ümberkorraldused meediamaastikul (juba jälle) Mesikäpa naljanurk Arter Tanel Veenre: «Inimsuhetes ei ole otseteid!» Avameelne lugu Kuldnõela võitja, kaksikute isa ja hullu geeniusega Meie venelaste edulood Tööpakkumine, millest keelduda «Pead enne minekut mõtlema, et võid surma saada!» (1) Keskealiste katk - põlvehäda, mis ei parane (1) Magusanostalgia: küpseta śarlotti, kunagist kodude magusahitti Minna või mitte minna, selles on küsimus Punnsilm sai musta numbri Stiilisoovitus: konjak sobib nii sees- kui välispidiseks teraapiaks! Lisatud 6 videot (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Filmikunst kui maaelu sariahistaja ja väljasuretaja

7 min lugemist
  • Karujahist lehmapüügini
  • Verekivist kolhoosisaunani
  • Soppa ja räppa
  • Samagonn ja seakoodid
Pääru Oja ja Peeter Volkonski filmis «Põrgu Jaan». FOTO: Gabriela Liivamägi

AGROFAKTOR 100! Hoolimata aastakümnete jooksul tehtud hoiatusfilmidest leidub ikka veel linnainimesi, kes sinisilmselt maale „päikest ja heinamaad“ otsima lähevad.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Linnastumise põhjus on kinokunst, postuleerib margus Haav oma essees ning tõestab väidet. Arhetüüpne maainimene on midagi pahaendelist, kummalist ja ähvardavat. Kui linnainimene juhuse tahtel või omast mõtlematusest sattus puruks rebima kardina, mis eraldab turvalist linnaelu jubedast maakeskkonnast, on tagajärjed kiired, vältimatud ja pöördumatud. Kinokunst elu väsimatu peegeldajana kultiveerib, dokumenteerib ja presenteerib seda arvamust oma esimestest päevadest saadik. Loomulikult on see kõik jätnud oma kustumatud jäljed inimese kui liigi kollektiivsesse alateadvusse. Millest siis jutustavad filmid, mille tegevus on paigutatud maapiirkondadesse?

18.10.2019 21.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto