Sisukord
AK
Postimees
19.10.2019
Eesti Üksikute maa: Eestis valitsevad üheliikmelised leibkonnad (29) Tallinn keelab tänaval lehepuhuri kasutamise (20) Lasteaedu kummitab nõuka-vaim (34) MyFitnessis kutsetunnistus ühel treeneril seitsmest (3) Majandus Buffetti pikaajalisel investoril sai mõõt täis (1) Välismaa Ratas saatis Zajevile öise kahetsussõnumi Briti parlament annab hinnangu Johnsoni müügimehetööle Belgia vaeb uuesti Puigdemonti väljaandmist Hispaaniale Arvamus Kolmanda hooaja kangelane Sultani sõjakavalus (1) Võitlus tuuleveskitega Hull tempo (1) Juhtkiri: väärtuste kokkupõrge (5) Peeter Helme: lugemine polegi alati lugemine (3) Sport Jaapani teletäht: ootan, et Barutost saaks Eesti president (2) Heiki Tuule kolumn. Absoluutne tõde on alati kokkuleppeline Liverpoolil ajalooline võimalus Mida suudavad NBAs duod James-Davis ja Doncic-Porzingis? Kliima Inimese ajastu tähendab vastutust Merendus USA ja ELi kaubandussõda moonutab luksuspaatide hindu AK Tallinn 800: tervitustega Tallinnast EKI keelekool: keel on teema Filmikunst kui maaelu sariahistaja ja väljasuretaja Aja auk: kirjanduse viimane patriarh Nädala plaat: Pixiese elurõõmsalt söövitav dünaamiline müra Mesikäpp: komandeering Nirvaanasse Ajaloo varasalvest: võlukristall Mesikäpp: ümberkorraldused meediamaastikul (juba jälle) Mesikäpa naljanurk Arter Tanel Veenre: «Inimsuhetes ei ole otseteid!» Avameelne lugu Kuldnõela võitja, kaksikute isa ja hullu geeniusega Meie venelaste edulood Tööpakkumine, millest keelduda «Pead enne minekut mõtlema, et võid surma saada!» (1) Keskealiste katk - põlvehäda, mis ei parane (1) Magusanostalgia: küpseta śarlotti, kunagist kodude magusahitti Minna või mitte minna, selles on küsimus Punnsilm sai musta numbri Stiilisoovitus: konjak sobib nii sees- kui välispidiseks teraapiaks! Lisatud 6 videot (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nädala plaat: Pixiese elurõõmsalt söövitav dünaamiline müra

2 min lugemist
Kitarrist ja laulja Black Francis. Pixiese kontsert 5. oktoobril Berliinis. FOTO: Via Www.imago-images.de/Imago Images/martin Müller

Kultusbänd Pixies kuulutab oma seitsmendal, ehk küll pisut pikale läinud albumil efektsete karjete, perfektse trummi ja bassi sümbioosi, massiiv-meloodilise müra ning teiste oma ajaproovis karastunud kaubamärkide saatel endiselt jõulist, head söövitavat maailmanägemust ja peent sürreaalsusetunnetust täpselt nii, nagu võiski loota.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Muidugi on pisut kummaline, et tegemist on 1986. aastal kogunenud ja juba varases nooruses rokiajalukku väga olulise jälje sisse müristanud kollektiivi alles seitsmenda albumiga. Tundub, nagu oleks Pixies üsna mitme põlvkonna olulise sümboli ja maamärgina kogu aeg olemas olnud.

Bostonist pärit Pixies on muidugi legend, kellel poleks vaja olnudki pärast oma esimesi albumeid kaheksakümnendate teisel poolel enam eriti midagi teha. Just Pixies oli bänd, kes pani paika kõik need olulised parameetrid ja kesksed kriteeriumid, mille järgi hakati edaspidi mõõtma ja hindama alternatiivroki kvaliteeti. Albumid „Come On Pilgrim“ (1987), „Surfer Rosa“ (1988), „Doolittle“ (1989) ja „Bossanova“ (1990) on kõik absoluutne klassika. Pixiese puhul meenub millegipärast alati ka see, et tegemist oli Kurt Cobaini lemmikbändiga.

18.10.2019 21.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto