Sisukord
AK
Postimees
19.10.2019
Eesti Üksikute maa: Eestis valitsevad üheliikmelised leibkonnad (29) Tallinn keelab tänaval lehepuhuri kasutamise (20) Lasteaedu kummitab nõuka-vaim (34) MyFitnessis kutsetunnistus ühel treeneril seitsmest (3) Majandus Buffetti pikaajalisel investoril sai mõõt täis (1) Välismaa Ratas saatis Zajevile öise kahetsussõnumi Briti parlament annab hinnangu Johnsoni müügimehetööle Belgia vaeb uuesti Puigdemonti väljaandmist Hispaaniale Arvamus Kolmanda hooaja kangelane Sultani sõjakavalus (1) Võitlus tuuleveskitega Hull tempo (1) Juhtkiri: väärtuste kokkupõrge (5) Peeter Helme: lugemine polegi alati lugemine (3) Sport Jaapani teletäht: ootan, et Barutost saaks Eesti president (2) Heiki Tuule kolumn. Absoluutne tõde on alati kokkuleppeline Liverpoolil ajalooline võimalus Mida suudavad NBAs duod James-Davis ja Doncic-Porzingis? Kliima Inimese ajastu tähendab vastutust Merendus USA ja ELi kaubandussõda moonutab luksuspaatide hindu AK Tallinn 800: tervitustega Tallinnast EKI keelekool: keel on teema Filmikunst kui maaelu sariahistaja ja väljasuretaja Aja auk: kirjanduse viimane patriarh Nädala plaat: Pixiese elurõõmsalt söövitav dünaamiline müra Mesikäpp: komandeering Nirvaanasse Ajaloo varasalvest: võlukristall Mesikäpp: ümberkorraldused meediamaastikul (juba jälle) Mesikäpa naljanurk Arter Tanel Veenre: «Inimsuhetes ei ole otseteid!» Avameelne lugu Kuldnõela võitja, kaksikute isa ja hullu geeniusega Meie venelaste edulood Tööpakkumine, millest keelduda «Pead enne minekut mõtlema, et võid surma saada!» (1) Keskealiste katk - põlvehäda, mis ei parane (1) Magusanostalgia: küpseta śarlotti, kunagist kodude magusahitti Minna või mitte minna, selles on küsimus Punnsilm sai musta numbri Stiilisoovitus: konjak sobib nii sees- kui välispidiseks teraapiaks! Lisatud 6 videot (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aja auk: kirjanduse viimane patriarh

2 min lugemist
Harold Bloom Charlie Rose’i telesaates 2005. aastal. Pildi autor on tundmatu operaator. FOTO: Wikipedia

„Ma arvasin, et ta on juba umbes viisteist aastat surnud,“ ütles üks inimene, kui olin talle teatanud, et ameerika kirjanduskriitika maestro ja patriarh Harold Bloom on surnud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Bloomi üks unistusi oli, et teda viidaks auditooriumist välja, jalad ees, ja selle eesmärgi elupõline Yale’i kirjandusprofessor peaaegu et ka täitis. Viimasel ajal, kui tal tervis juba väga kehv oli, ei läinud Bloom küll enam auditooriumisse, vaid tema juurde tuldi koju, samuti oli loengute pidamisel abiks internet.

Harold Bloom sündis Bronxis vaeses juudi peres, mille koduseks keeleks oli jidiš. Inglise keele õppis ta ära kirjakeelena. Ühes intervjuus kirjeldatigi Bloomi kõneldud lauseid kui väga kompleksseid ja justkui raamatust maha kirjutatuid, täpselt nagu kirjakeelt. Ent selles kõiges, erinevalt justkui tekkivatest eeldustest, polnud midagi surnut või kuiva.

18.10.2019 21.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto