E, 4.12.2023

Mesikäpp: komandeering Nirvaanasse

Uuno Prostamool
, Euroopa Haige Mees
Facebook
Comments
Ravitoimega pilt. Lõika välja ja kleebi seinale.
Ravitoimega pilt. Lõika välja ja kleebi seinale. Foto: Mesikäpp

Minu eelmise nädala reportaaž antimaailma eluolust osutus lugejate seas erakordselt populaarseks. Ajalehte osteti rekordarv numbreid. Mind kutsuti kõikjale töökollektiividesse reisimuljeid rääkima ja näitama antimaailmast toodud üliharuldasi antiaine tükikesi.

Sellistel kohtumistel kerkis aga esile uus lugejaid huvitav teema, nimelt Nirvaana. Nirvaana kohta esineb väga palju legende ja väga vähe tõtt. Paljud arvavad, et see on igav laiskade paksude meeste maa, kus vahitakse päevad läbi naba. Sellist imagot on suuresti loonud suveniirid, mis kujutavad narkouimas paksu meest. Mõned reisibürood aga reklaamivad Nirvaanat nagu mingit õnnemaad, kus on mõnus päevad läbi muretult vedeleda ja lulli lüüa.

Tõsise uuriva ajakirjanduse jaoks on Nirvaana alati olnud üks paras pähkel. Usaldusväärset infot on umbes sama raske saada kui Süüriast või Jeemenist. Nirvaanasse läinud ajakirjanikud lülitavad mobiili välja ega vasta kirjadele. Nirvaanast ei tule ka ajalehti ega toodeta seal teleseriaale nagu Mehhikos või Türgis.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles