Sisukord
Merendus
Postimees
19.10.2019
Eesti Üksikute maa: Eestis valitsevad üheliikmelised leibkonnad (29) Tallinn keelab tänaval lehepuhuri kasutamise (20) Lasteaedu kummitab nõuka-vaim (34) MyFitnessis kutsetunnistus ühel treeneril seitsmest (3) Majandus Buffetti pikaajalisel investoril sai mõõt täis (1) Välismaa Ratas saatis Zajevile öise kahetsussõnumi Briti parlament annab hinnangu Johnsoni müügimehetööle Belgia vaeb uuesti Puigdemonti väljaandmist Hispaaniale Arvamus Kolmanda hooaja kangelane Sultani sõjakavalus (1) Võitlus tuuleveskitega Hull tempo (1) Juhtkiri: väärtuste kokkupõrge (5) Peeter Helme: lugemine polegi alati lugemine (3) Sport Jaapani teletäht: ootan, et Barutost saaks Eesti president (2) Heiki Tuule kolumn. Absoluutne tõde on alati kokkuleppeline Liverpoolil ajalooline võimalus Mida suudavad NBAs duod James-Davis ja Doncic-Porzingis? Kliima Inimese ajastu tähendab vastutust Merendus USA ja ELi kaubandussõda moonutab luksuspaatide hindu AK Tallinn 800: tervitustega Tallinnast EKI keelekool: keel on teema Filmikunst kui maaelu sariahistaja ja väljasuretaja Aja auk: kirjanduse viimane patriarh Nädala plaat: Pixiese elurõõmsalt söövitav dünaamiline müra Mesikäpp: komandeering Nirvaanasse Ajaloo varasalvest: võlukristall Mesikäpp: ümberkorraldused meediamaastikul (juba jälle) Mesikäpa naljanurk Arter Tanel Veenre: «Inimsuhetes ei ole otseteid!» Avameelne lugu Kuldnõela võitja, kaksikute isa ja hullu geeniusega Meie venelaste edulood Tööpakkumine, millest keelduda «Pead enne minekut mõtlema, et võid surma saada!» (1) Keskealiste katk - põlvehäda, mis ei parane (1) Magusanostalgia: küpseta śarlotti, kunagist kodude magusahitti Minna või mitte minna, selles on küsimus Punnsilm sai musta numbri Stiilisoovitus: konjak sobib nii sees- kui välispidiseks teraapiaks! Lisatud 6 videot (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

USA ja ELi kaubandussõda moonutab luksuspaatide hindu

4 min lugemist
Uudismudel Regal 42. FOTO: Jaano Martin Ots

USA ja ELi vahel juba mitmendat aastat vältav kaubandussõda avaldab mõju ka Eesti meremajandusele. Vastuseks president Donald Trumpi terase- ja alumiiniumitollidele kehtestas Euroopa Liit eelmisel aastal 25-protsendilise täiendava tollimaksu mitmele USAst pärit kaubagrupile, sealhulgas paatidele ja meremootoritele.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuigi meretehnika tootjad ja maaletoojad püüavad lõpptarbija jaoks hinda endisel tasemel hoida ning leida võimalusi, et katta lisamaks oma vahenditest, paneb see Ameerika paate ning -mootoreid importivad ettevõtted tugeva surve alla. Uusi halbu üllatusi võib tuua Brexit.

Nii nagu Ameerika autod, paistavad ka USAs toodetud hobipaadid silma võimsuse, mugavuse ja luksuse poolest. Kuigi mootorite heitgaaside emissiooninõuded on Ühendriikides karmid, ei hoia jänkid hobujõudude arvelt kokku. Suuremad mootorid lubavad lisada vaba aja paatidele lisavarustust, mida säästlikumate tootjate veesõidukitest ei leia. Nii võib juba keskmise suurusega Ameerika hobipaadi varustuses olla peale teleri, tualeti ja kööginurga ka kliimaseadme, sügavkülmik või kompressor sukeldumisballoonide täitmiseks.

18.10.2019 21.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto