Sisukord
Arvamus
Tänane leht
19.10.2019
Eesti Üksikute maa: Eestis valitsevad üheliikmelised leibkonnad (29) Tallinn keelab tänaval lehepuhuri kasutamise (20) Lasteaedu kummitab nõuka-vaim (34) MyFitnessis kutsetunnistus ühel treeneril seitsmest (3) Majandus Buffetti pikaajalisel investoril sai mõõt täis (1) Välismaa Ratas saatis Zajevile öise kahetsussõnumi Briti parlament annab hinnangu Johnsoni müügimehetööle Belgia vaeb uuesti Puigdemonti väljaandmist Hispaaniale Arvamus Kolmanda hooaja kangelane Sultani sõjakavalus (1) Võitlus tuuleveskitega Hull tempo (1) Juhtkiri: väärtuste kokkupõrge (5) Peeter Helme: lugemine polegi alati lugemine (3) Sport Jaapani teletäht: ootan, et Barutost saaks Eesti president (2) Heiki Tuule kolumn. Absoluutne tõde on alati kokkuleppeline Liverpoolil ajalooline võimalus Mida suudavad NBAs duod James-Davis ja Doncic-Porzingis? Kliima Inimese ajastu tähendab vastutust Merendus USA ja ELi kaubandussõda moonutab luksuspaatide hindu AK Tallinn 800: tervitustega Tallinnast EKI keelekool: keel on teema Filmikunst kui maaelu sariahistaja ja väljasuretaja Aja auk: kirjanduse viimane patriarh Nädala plaat: Pixiese elurõõmsalt söövitav dünaamiline müra Mesikäpp: komandeering Nirvaanasse Ajaloo varasalvest: võlukristall Mesikäpp: ümberkorraldused meediamaastikul (juba jälle) Mesikäpa naljanurk Arter Tanel Veenre: «Inimsuhetes ei ole otseteid!» Avameelne lugu Kuldnõela võitja, kaksikute isa ja hullu geeniusega Meie venelaste edulood Tööpakkumine, millest keelduda «Pead enne minekut mõtlema, et võid surma saada!» (1) Keskealiste katk - põlvehäda, mis ei parane (1) Magusanostalgia: küpseta śarlotti, kunagist kodude magusahitti Minna või mitte minna, selles on küsimus Punnsilm sai musta numbri Stiilisoovitus: konjak sobib nii sees- kui välispidiseks teraapiaks! Lisatud 6 videot (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sultani sõjakavalus

1 min lugemist
Türgi president Recep Tayyip Erdoğan.  FOTO: HUSEYIN ALDEMIR/REUTERS/Scanpix

Türgi presidendil Recep Tayyip Erdoğanil on põhjust endale rahulolevalt õlale patsutada: mis siis, et tema USA ametikaaslane Donald Trump kiitleb, rind puhevil, oma hiilgava Süüria-strateegiaga, on tegu ikkagi Erdoğani plaaniga, mille elluviimiseks on Trump lihtsalt ise sellest aru saamata peaaegu kogu töö ära teinud.

Üks telefonikõne ja Trump viis oma väed Süüria kurdide aladelt ära. Nädal verevalamist ning USA pakkus Erdoğanile, et vastutasuks relvarahu eest saab ta täpselt selle, mida rünnak pidigi andma: suure tüki kurdidest puhastatud Põhja-Süüriat.

Võiduka sõjapealiku oreooli vajab Erdoğan hädasti oma rahva silmis, sest tema sultanitool kõigub. Toetus presidendi AKP parteile on langenud 30 protsendi juurde ning riigi majandus kidub. Halvenenud elatustasemes süüdistavad paljud türklased miljoneid riigis elavaid Süüria põgenikke. Võimalus neist kasvõi osa piiri taha tagasi sundida oleks Erdoğanile justkui lisaboonus enda kurdide alistajana esitlemise kõrval.

Seotud lood
18.10.2019 21.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto