Sisukord
Arvamus
Tänane leht
19.10.2019
Eesti Üksikute maa: Eestis valitsevad üheliikmelised leibkonnad (29) Tallinn keelab tänaval lehepuhuri kasutamise (20) Lasteaedu kummitab nõuka-vaim (34) MyFitnessis kutsetunnistus ühel treeneril seitsmest (3) Majandus Buffetti pikaajalisel investoril sai mõõt täis (1) Välismaa Ratas saatis Zajevile öise kahetsussõnumi Briti parlament annab hinnangu Johnsoni müügimehetööle Belgia vaeb uuesti Puigdemonti väljaandmist Hispaaniale Arvamus Kolmanda hooaja kangelane Sultani sõjakavalus (1) Võitlus tuuleveskitega Hull tempo (1) Juhtkiri: väärtuste kokkupõrge (5) Peeter Helme: lugemine polegi alati lugemine (3) Sport Jaapani teletäht: ootan, et Barutost saaks Eesti president (2) Heiki Tuule kolumn. Absoluutne tõde on alati kokkuleppeline Liverpoolil ajalooline võimalus Mida suudavad NBAs duod James-Davis ja Doncic-Porzingis? Kliima Inimese ajastu tähendab vastutust Merendus USA ja ELi kaubandussõda moonutab luksuspaatide hindu AK Tallinn 800: tervitustega Tallinnast EKI keelekool: keel on teema Filmikunst kui maaelu sariahistaja ja väljasuretaja Aja auk: kirjanduse viimane patriarh Nädala plaat: Pixiese elurõõmsalt söövitav dünaamiline müra Mesikäpp: komandeering Nirvaanasse Ajaloo varasalvest: võlukristall Mesikäpp: ümberkorraldused meediamaastikul (juba jälle) Mesikäpa naljanurk Arter Tanel Veenre: «Inimsuhetes ei ole otseteid!» Avameelne lugu Kuldnõela võitja, kaksikute isa ja hullu geeniusega Meie venelaste edulood Tööpakkumine, millest keelduda «Pead enne minekut mõtlema, et võid surma saada!» (1) Keskealiste katk - põlvehäda, mis ei parane (1) Magusanostalgia: küpseta śarlotti, kunagist kodude magusahitti Minna või mitte minna, selles on küsimus Punnsilm sai musta numbri Stiilisoovitus: konjak sobib nii sees- kui välispidiseks teraapiaks! Lisatud 6 videot (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Võitlus tuuleveskitega

1 min lugemist
Tartu abilinnapea Monica Rand FOTO: Sille Annuk

Muud moodi ei saa kahjuks Tartu abilinnapea Monica Ranna võitlust oma ametikoha eest kirjeldada. Kuigi Keskerakonna Tartu piirkonnajuhi Jaan Tootsi võtteid ümberkorralduste tegemisel on parteis endas kirjeldatud reljeefsetena, on raske näha, et Rand saaks võita, seistes vastu Tootsi soovile teda kohalt kangutada.

Seda võib näha omade poolt noa selga löömisena, nagu Rand on Tartu Postimehele öelnud, aga võib näha ka kui uue meeskonnajuhi soovi panna paika oma meeskond. Võib vaid ette kujutada, kellele ja milliste lubaduste vastu võlgneb Toots oma ülekaaluka valimise piirkonna juhiks. Jagamisel on abilinnapeade kohad, aga ka nõunike positsioonid. Lubadusi tuleb täita.

Seetõttu on ka raske näha, et Rand saaks lahkumisavaldusest lõpuni pääseda. Ühel hetkel on tema see, kes küünilise poliitilise reaalsuse vastu seismisega kahjustab erakonda ja Tartu koalitsiooni Reformierakonnaga. Poliitiku tööelu on lihtsalt selline. Ametikoht sõltub valimistest ja kokkulepetest.

Seotud lood
18.10.2019 21.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto