Sisukord
Eesti
Tänane leht
19.10.2019
Eesti Üksikute maa: Eestis valitsevad üheliikmelised leibkonnad (29) Tallinn keelab tänaval lehepuhuri kasutamise (20) Lasteaedu kummitab nõuka-vaim (34) MyFitnessis kutsetunnistus ühel treeneril seitsmest (3) Majandus Buffetti pikaajalisel investoril sai mõõt täis (1) Välismaa Ratas saatis Zajevile öise kahetsussõnumi Briti parlament annab hinnangu Johnsoni müügimehetööle Belgia vaeb uuesti Puigdemonti väljaandmist Hispaaniale Arvamus Kolmanda hooaja kangelane Sultani sõjakavalus (1) Võitlus tuuleveskitega Hull tempo (1) Juhtkiri: väärtuste kokkupõrge (5) Peeter Helme: lugemine polegi alati lugemine (3) Sport Jaapani teletäht: ootan, et Barutost saaks Eesti president (2) Heiki Tuule kolumn. Absoluutne tõde on alati kokkuleppeline Liverpoolil ajalooline võimalus Mida suudavad NBAs duod James-Davis ja Doncic-Porzingis? Kliima Inimese ajastu tähendab vastutust Merendus USA ja ELi kaubandussõda moonutab luksuspaatide hindu AK Tallinn 800: tervitustega Tallinnast EKI keelekool: keel on teema Filmikunst kui maaelu sariahistaja ja väljasuretaja Aja auk: kirjanduse viimane patriarh Nädala plaat: Pixiese elurõõmsalt söövitav dünaamiline müra Mesikäpp: komandeering Nirvaanasse Ajaloo varasalvest: võlukristall Mesikäpp: ümberkorraldused meediamaastikul (juba jälle) Mesikäpa naljanurk Arter Tanel Veenre: «Inimsuhetes ei ole otseteid!» Avameelne lugu Kuldnõela võitja, kaksikute isa ja hullu geeniusega Meie venelaste edulood Tööpakkumine, millest keelduda «Pead enne minekut mõtlema, et võid surma saada!» (1) Keskealiste katk - põlvehäda, mis ei parane (1) Magusanostalgia: küpseta śarlotti, kunagist kodude magusahitti Minna või mitte minna, selles on küsimus Punnsilm sai musta numbri Stiilisoovitus: konjak sobib nii sees- kui välispidiseks teraapiaks! Lisatud 6 videot (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

MyFitnessis kutsetunnistus ühel treeneril seitsmest

3 min lugemist
Harrastajad MyFitnessi Tallinna kesklinna klubis. FOTO: Eero Vabamägi

Eestis 20 spordiklubi pidavas Baltimaade suurimas spordiklubiketis MyFitnessis on vaid igal seitsmendal treeneril treeneri väljaõpet tõendav kutsetunnistus. Klubi enda hinnangul ei ole muretsemiseks põhjust, sest kuigi treeneritel puudub kutsekvalifikatsioon, on nad läbinud palju hinnatud koolitusi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eesti tuntuima spordiklubi MyFitnessi ligi 230 treeneri nime kõrvutamisel Eesti spordiregistri treenerite alamandmekoguga selgub, et treeneri kvalifikatsioon on neist vaid umbes 30-l. Kuigi kõik need enam kui 200 juhendajat spordisaalides reklaamivad end treenerina, ütleb spordiseadus, et treener on vaid see sportlasi ja harrastajaid juhendav spordispetsialist, kellel on treeneri kutsekvalifikatsioon.

Miks kvalifikatsioon oluline on? Kurva näite eelmisest nädalast toob Spordikoolituse ja -Teabe Sihtasutuse treenerikutse peaspetsialist Liisa Roos. «Eelmisel nädalal räägiti meedias lapsest, kes sai väga ränga tervisekahjustuse treeneri oskamatuse tõttu. Seal ütles prokurör, et kui treeneril ei ole kutsetunnistust, siis on see ettevaatamatusest sooritatud kuritegu. Kutse olemasolul oleks tegu olnud õnnetusega,» rääkis ta.

18.10.2019 21.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto