Sisukord
Eesti
Postimees
19.10.2019
Eesti Üksikute maa: Eestis valitsevad üheliikmelised leibkonnad (29) Tallinn keelab tänaval lehepuhuri kasutamise (20) Lasteaedu kummitab nõuka-vaim (34) MyFitnessis kutsetunnistus ühel treeneril seitsmest (3) Majandus Buffetti pikaajalisel investoril sai mõõt täis (1) Välismaa Ratas saatis Zajevile öise kahetsussõnumi Briti parlament annab hinnangu Johnsoni müügimehetööle Belgia vaeb uuesti Puigdemonti väljaandmist Hispaaniale Arvamus Kolmanda hooaja kangelane Sultani sõjakavalus (1) Võitlus tuuleveskitega Hull tempo (1) Juhtkiri: väärtuste kokkupõrge (5) Peeter Helme: lugemine polegi alati lugemine (3) Sport Jaapani teletäht: ootan, et Barutost saaks Eesti president (2) Heiki Tuule kolumn. Absoluutne tõde on alati kokkuleppeline Liverpoolil ajalooline võimalus Mida suudavad NBAs duod James-Davis ja Doncic-Porzingis? Kliima Inimese ajastu tähendab vastutust Merendus USA ja ELi kaubandussõda moonutab luksuspaatide hindu AK Tallinn 800: tervitustega Tallinnast EKI keelekool: keel on teema Filmikunst kui maaelu sariahistaja ja väljasuretaja Aja auk: kirjanduse viimane patriarh Nädala plaat: Pixiese elurõõmsalt söövitav dünaamiline müra Mesikäpp: komandeering Nirvaanasse Ajaloo varasalvest: võlukristall Mesikäpp: ümberkorraldused meediamaastikul (juba jälle) Mesikäpa naljanurk Arter Tanel Veenre: «Inimsuhetes ei ole otseteid!» Avameelne lugu Kuldnõela võitja, kaksikute isa ja hullu geeniusega Meie venelaste edulood Tööpakkumine, millest keelduda «Pead enne minekut mõtlema, et võid surma saada!» (1) Keskealiste katk - põlvehäda, mis ei parane (1) Magusanostalgia: küpseta śarlotti, kunagist kodude magusahitti Minna või mitte minna, selles on küsimus Punnsilm sai musta numbri Stiilisoovitus: konjak sobib nii sees- kui välispidiseks teraapiaks! Lisatud 6 videot (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lasteaedu kummitab nõuka-vaim

6 min lugemist
Tammetõru lasteaias maksavad koos lastega loodud reeglid. Haridusekspertide hinnangul on uue õppekava projekt liialt nõudlik ja üksikasjalik ega jäta ruumi ei õpetaja ega laste loomingulisusele. FOTO: Eero Vabamägi

Haridusministeerium on valmis saanud lasteaia riikliku õppekava projekti, mis alushariduse ekspertide hinnangul pärineb justkui nõukogude ajast. Seni au sees peetud lapse kaasamise ning tema iseseisva mõtlemise arendamise asemel pööratakse uues õppekavas tähelepanu hoopis kuulekusele, kõlbelisele kasvatusele ja mängule rangete reeglite järgi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Liiati arvestab uue õppekava projekt vaid kolme- kuni seitsmeaastastega, kuigi praegune käsitleb alusharidust sünnist saati. Ilmselt ei teadnud uue õppekava loojad – kellest lasteaias ei tööta ükski! –, et tänapäeval käivad lasteaias ka alla kolmeaastased. Muud selgitust sõimelaste väljajäämisele ei osanud lasteaednikud välja pakkuda.

Haridusministeeriumi hariduskorralduse osakonna juhataja Ingar Dubolazov kinnitas, et kuigi õppekava tööversioon arvestab vaid kolme-kuni seitsmeaastaseid, peab õppekava lõppversioon käsitlema ka nooremaid.

«Eesti lasteaiandus on väga heal järjel. On täiesti üllatav, et uue õppekava koostajatel ei tundu olevat aimugi, mis meie lasteaedades tehakse,» ütles lapsekeskse hariduse programmi Hea Algus koolituskeskuse koolitusjuht Taimi Schmidt.

18.10.2019 21.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto