Sisukord
Välismaa
Postimees
19.10.2019
Eesti Üksikute maa: Eestis valitsevad üheliikmelised leibkonnad (29) Tallinn keelab tänaval lehepuhuri kasutamise (20) Lasteaedu kummitab nõuka-vaim (34) MyFitnessis kutsetunnistus ühel treeneril seitsmest (3) Majandus Buffetti pikaajalisel investoril sai mõõt täis (1) Välismaa Ratas saatis Zajevile öise kahetsussõnumi Briti parlament annab hinnangu Johnsoni müügimehetööle Belgia vaeb uuesti Puigdemonti väljaandmist Hispaaniale Arvamus Kolmanda hooaja kangelane Sultani sõjakavalus (1) Võitlus tuuleveskitega Hull tempo (1) Juhtkiri: väärtuste kokkupõrge (5) Peeter Helme: lugemine polegi alati lugemine (3) Sport Jaapani teletäht: ootan, et Barutost saaks Eesti president (2) Heiki Tuule kolumn. Absoluutne tõde on alati kokkuleppeline Liverpoolil ajalooline võimalus Mida suudavad NBAs duod James-Davis ja Doncic-Porzingis? Kliima Inimese ajastu tähendab vastutust Merendus USA ja ELi kaubandussõda moonutab luksuspaatide hindu AK Tallinn 800: tervitustega Tallinnast EKI keelekool: keel on teema Filmikunst kui maaelu sariahistaja ja väljasuretaja Aja auk: kirjanduse viimane patriarh Nädala plaat: Pixiese elurõõmsalt söövitav dünaamiline müra Mesikäpp: komandeering Nirvaanasse Ajaloo varasalvest: võlukristall Mesikäpp: ümberkorraldused meediamaastikul (juba jälle) Mesikäpa naljanurk Arter Tanel Veenre: «Inimsuhetes ei ole otseteid!» Avameelne lugu Kuldnõela võitja, kaksikute isa ja hullu geeniusega Meie venelaste edulood Tööpakkumine, millest keelduda «Pead enne minekut mõtlema, et võid surma saada!» (1) Keskealiste katk - põlvehäda, mis ei parane (1) Magusanostalgia: küpseta śarlotti, kunagist kodude magusahitti Minna või mitte minna, selles on küsimus Punnsilm sai musta numbri Stiilisoovitus: konjak sobib nii sees- kui välispidiseks teraapiaks! Lisatud 6 videot (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ratas saatis Zajevile öise kahetsussõnumi

4 min lugemist
Kesknädalal Põhja-Makedoonia peaministrit Zoran Zajevit (vasakul) võõrustanud Euroopa ülemkogu juht Donald Tusk võitles viimase võimaluseni selle eest, et riigile antaks kandidaatmaa staatus. FOTO: Virginia Mayo/AFP/Scanpix

Kui peaminister Jüri Ratas eile öösel kella kahe paiku Põhja-Makedoonia kolleegi Zoran Zajeviga telefonisõnumeid vahetas, oli selles vaid puhas kahetsus ülemkogult tulnud uudiste pärast.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Albaania ja Põhja-Makedoonia soov alustada liitumiskõnelusi ELiga oli üleeile õhtul teemade järjekorras kolmas. Enne seda saadi üllatuslikult juba enne plaanitud aega läbi võetud järjekordne brittide lahkumislepe ning Türgi, kelle tegevusele nii Süüria kurdide kallal kui ka Küprose majandusvetes oli ühenduse vaade ühiselt hukkamõistev.

Ennekõike olid paljudele vastukarva albaanlased, aga kuna Prantsusmaa arvas, et kogu laienemiste süsteem tuleb ümber teha, jäid kutseta ka makedoonlased. Debatt selles küsimuses kestis kaheni öösel.

18.10.2019 21.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto